Najstariji Olimpovci započeli sezonu odličnim nastupom u Sisku

Najstariji Olimpovci započeli  sezonu odličnim nastupom u Sisku
Datum: 20.10.2018

SISAK: Prošlu subotu plivači Olimpa iz Zaboka nastupili su na 1. i 2. kolu Lige u Sisku na zatvorenom bazenu ŠRC Sisak. Organizator ovog regionalnog natjecanja bio je plivački klub Sisak Janaf uz nazočnost 170 plivačica i plivača iz 9 klubova Regije 4. Nastupom u Sisku službeno je započela 12. sezona Lige i poslužilo je kao prva provjera forme u 25 metarskom bazenu sezone 2018/2019. Plivački klub Olimp nastupio je sa 3 plivačice i isto toliko plivača koji su plivali u subotu, 13. listopada u jutarnjem i popodnevnom dijelu programa. Da se u trenažnom kampu Termi Tuhelj dobro radilo pokazuju i ostvareni rezultati.

Olimpovci su osvojili 25 plasmana unutar prva tri (medalje se dijele nakon završetka 8. kola), od toga 17 prvih mjesta, 5 drugih i 3 treća. Najbolji pojedinac iz redova Olimpa bio je mlađi junior Vili Sivec sa 6 prvih mjesta. Bio je prvi u svim disciplinama u kojima je nastupio i to na 100, 200 i 400 slobodno, 100 leptir, 100 i 200 mješovito. Pet prvih mjesta osvojile su Tesa Novak i Hana Sivec. Tesa je u kategoriji mlađih juniorki pobijedila na 100, 200, 400 slobodno, 100 leptir i 100 mješovito, a druga je bila na 200 mješovito. Hana Sivec kao juniorka pobijedila na 50, 100, 200, 400 slobodno i 100 leptir, a druga je bila na 200 mješovito. Junior Nikola Iveković pobijedio je na 200 mješovito, drugi je bio na 100 prsno i 200 slobodno i treći na 400 slobodno. Na 50 slobodno bio je četvrti. Mlađi junior Petar Pavalić bio je drugi na 200 slobodno i treći na 200 mješovito i 400 slobodno. Četvrto mjesto osvojio je na 100 leptir i 100 slobodno. Najmlađa plivačica Olimpa na ovom natjecanju bila je Mihaela Kramarić koja je u mlađe juniorskoj konkurenciji osvojila 10. mjesto na 100 mješovito i u ostalim disciplinama popravila svoja osobna vremena u odnosu na prošlu plivačku sezonu. Plivačice i plivači plivačkog kluba Olimp Zabok na reprezentativan su način u Sisku promovirali Krapinsko zagorsku županiju, grad Zabok i Terme Tuhelj gdje svakodnevno treniraju.