Trinaest medalja za Olimp na mitingu u Welsu

Datum: 11.06.2017

WELS (AUT): Plivačice i plivači plivačkog kluba Olimp Zabok nastupili su prošli vikend na 45.  međunarodnom „Speedo“  plivačkom mitingu  u austrijskom Welsu. Natjecanje je održano 03. i 04. lipnja 2017. godine na „Welldorado“ otvorenom 50 metarskom olimpijskom bazenu u Welsu. Nastupilo je šestotinjak natjecatelja iz 42 plivačka kluba koji su doputovali iz Italije, Mađarske, Švicarske, Njemačke, Poljske, Rusije, Češke, Slovenije Hrvatske i Austrije. Plivački klub Olimp Zabok predvođen sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem nastupio je sa sedam plivačica i šest plivača. Prema propozicijama organizatora plivačice i plivači natjecali su se u pet dobnih kategorija; otvorenoj kategorija 2000. i stariji, zatim mladež 2001.-2002. učenici (1) 2003.-2004., učenici (2) 2005. i mlađi, te djeca 2005. i mlađi. Plivale su se sprinterske discipline od 50 i 100 metara u sve četiri plivačke tehnike kao i štafete. Najstariji su plivali kvalifikacije za polufinala i finala, a mlađi su plivali direktna finala.

U dva dana natjecanja plivački klub Olimp Zabok osvojio je ukupno 13 medalja. Od toga broja  tri su bile zlatnog sjaja, osam srebrnog i dvije brončanog sjaja. U konkurenciji klubova Olimp je osvojio 11 mjesto. Subotnje natjecanje započelo je kvalifikacijama za polufinale na 50 slobodno u kojem je Jana Vranić bila druga isto kao u natjecanju za ulazak u finale. U nedjeljnom uzbudljivom finalu nedostajala je jedna stotinka sekunde za brončanu medalju, osvojivši tako četvrto mjesto. Od ostalih medalja Jana Vranić je u općoj kategoriji bila srebrna na 50 i 100 leptir i 100 slobodno. U polufinale na 50 slobodno u ženskoj konkurenciji plasirala se Tesa Novak, a u muškoj Karlo Iljaš.  Tesa Novak je u kategoriji učenika (1) osvojila zlata na 100 leptir i 100 slobodno. Među mlađim plivačicama 2007. godište, Jana Pavalić  bila je brončan na 50 leđno. Na 50 slobodno osvojila je srebrnu, a na 50 leptir okitila se zlatnom medaljom.  Mauro Šipek Glavač je u kategoriji dječaka 2006. godište osvojio brončanu medalju na 50 prsno. Nadomak medalji bio je na 50 leptir osvojivši četvrto mjesto, a u disciplini 50 slobodno bio je peti. Medalju srebrnog sjaja u Welsu osvojila je i Olimpova mješovita štafeta na 4x50 slobodno u sastavu; Jana Vranić, Karlo Iljaš, Tin Bogdanić i Tesa Novak. Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset u plasmanu Nikola Iveković bio je šesti na 100 prsno i deseti na 100 slobodno. Marta Vidas bila je sedma na 100 leđno i osma na 100 slobodno. Magda Slovenec bila je šesta na 100 slobodno i nadomak top deset na 100 leđno osvojivši jedanaesto mjesto. Karlo Iljaš  plivao je u općoj konkurenciji sa starijim plivačima i u iznimno jakoj konkurenciji bio osmi na 100 leptir i deveti na 100 slobodno.  Lara Lončarić bila je deseta na 100 slobodno. Tin Bogdanić je nastupao također u iznimno jakoj općoj konkurenciji i bio nadomak top deset na 100 leptir osvojivši jedanaesto mjesto. Od ostalih natjecatelja Olimpa na ovom natjecanju plivali su još i David Benčić, Noa Benčić i Gita Vlahek. Tesa Novak i Magda Slovenec osvojile su pehare za najvrednije rezultate u svojim kategorijama. Magda Slovenec za 100 slobodno u 2002. godištu i Tesa Novak za 100 slobodno u 2004. godištu. Na ovom natjecanju po prvi puta je promovirana i nova klupska oprema u vidu majica crne i žute boje.  I ovaj puta Olimpovci su na reprezentativan način u Austriji predstavili Krapinsku zagorsku županiju i grad Zabok. Sezona plivačkih natjecanja u punom je tijeku tako da je već iduće subote na rasporedu plivački miting u Varaždinskim Toplicama također na velikom 50 metarskom otvorenom bazenu.