Toto Šipek Glavač osvojio 4 zlata i odlična Helena Dinjar na Medeku.

Datum: 10.03.2019

ZAGREB: Plivački klub Medvešćak iz Zagreba bio je organizator drugog plivačkog natjecanja za najmlađe plivačice i plivače početnike pod nazivom Medek. Tristotinjak plivača početnika odmjerilo je snage na 25 metarskom zimskom bazenu Mladosti kod Doma sportova u Zagrebu. Jednodnevno natjecanja održano je u subotu 2. ožujka 2019. godine. Pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića nastupili su Olimpovci, Toto Šipek Glavač   i Helena Dinjar, oboje 2010. godište.  Ukupno su osvojene četiri zlatne medalje . Osvojio ih je Toto Šipek Glavač u disciplinama 100 mješovito, 50 slobodno, 50 leđno i 50 leptir. U disciplini 100 mješovito Toto je otplivao i najbolje vrijeme u konkurenciji sa godinu dana starijim plivačima.

Helena Dinjar bila je nadomak medalji u disciplinama 100 mješovito i 50 leptir osvojivši dva četvrta mjesta.

U ostalim disciplinama uvrstila se u top 10. Ostvareni rezultati odličan su pokazatelj da nema bojazni za zagorsko plivanje i da se u klubu odlično radi sa mlađim naraštajima plivačica i plivača. Iduće natjecanje je već za tjedan dana u Zagrebu gdje se za kadete održava tradicionalni Žabac, prvi ovogodišnji kadetski miting na velikom 50 metarskom bazenu.