Toto Šipek-Glavač osvojio četiri medalje u Sisku

Datum: 01.12.2019

Plivački klub Sisak-Janaf na bazenu sportsko-rekreacionog centra Sisak protekle je subote bio domaćin tradicionalnog, 15. izdanja plivačkog natjecanja "Sisak mali", i Memorijala Miriane Vasilj (preminule trenerice PK Sisak-Janaf). Ovo plivačko  druženje najmlađih kategorija; mlađih kadeta i početnika u Sisku je okupilo 436 natjecatelja iz 16 klubova Hrvatske i Bosne i Hercegovine: PK Medveščak, PK Mladost, PK Dubrava, Zagrebački PK, PK Novi Zagreb, PK Natator, PK Peraja, PK Orka (svi iz Zagreba), PK Sisak-Janaf, PK Olimp-Zabok, PK Osijek-Žito, Čakovečki plivački klub, PK Barok (Varaždin), PK Vukovar, PK Olymp (Banja Luka, BiH), i PK 22. April (Banja Luka, BiH).

Propozicijama organizatora plivačice i plivači bili su podijeljeni u tri dobne kategorije.

Olimpovci su na ovome natjecanju nastupili sa šesteročlanom ekipom najmlađih kategorija: Helena Dinjar, Nadja Gorupić, Dominik Kramarić, Toto Šipek-Glavač, Patrik Dinjar,i Pio Žnidarec .

Toto Šipek-Glavač osvojio je zlato u disciplinama: 50 leptir, 50 slobodno, i 100 mješovito, srebro, u disciplini 50 leđno u kategoriji plivača rođenih 2010. godine. Samo dvije stotinke sekunde dijelilo ga je od brončane medalje u disciplini 50 prsno. Isplivao je i najvrjedniji rezultat natjecanja u disciplini 50 slobodno vremenom 32,61 sekunda. Patrik Dinjar osvojio je 9. mjesto u kategoriji plivača rođenih 2009. godine u disciplini 100 prsno. Ostali Olimpovci poboljšali su svoja ovosezonska najbolja isplivana vremena.

Pred najmlađim Olimpovcima je već ove subote novi miting iz serije mini Grand-prix, „Sv. Nikola“- Varaždin.