Sveti Nikola uspješan za Olimpovce

Datum: 08.12.2019

Na varaždinskim „Gradskim bazenima“, povodom Dana grada Varaždina proteklog je vikenda održan treći u nizu, nakon Šibenika i Zadra 9. međunarodni plivački miting - mini Grand prix „Sveti Nikola“. Organizator natjecanje bio je varaždinski Plivački klub „Barok“. Ovo plivačko natjecanje okupilo je 304 plivačica i plivača iz 20 klubova Hrvatske i Slovenije. U dva dana plivano je 16 disciplina u četiri dobne kategorije za djevojčice i dječake rođene između 2006. i 2010. godine. Plivački klub „Olimp“-Zabok na ovome natjecanju nastupio je s 14 plivačica i plivača pod stručnim vodstvom trenerice najmlađih kategorija, mag. kineziologije Lare Očić.

Za Olimpovce su plivali: Emma Horvat, Vanja Bartol, Gita Vlahek, Lori Šipek-Glavač, Hana Blažević, Mihaela Kramarić, Jana Pavalić, Helena Dinjar, Patrik Dinjar, Mauro Šipek-Glavač, Leon Novak, Niki Horvat, Enio Horvat i Ivan Fučkar. Ovo, kao i mnoga plivačka natjecanja prije toga nisu prošla bez medalja;

50 slobodno,   3. mjesto Patrik Dinjar

200 slobodno, 1. mjesto Jana Pavalić,

1. mjesto Emma Horvat

200 prsno,       2. mjesto Jana Pavalić,

200 mješovito  1. mjesto Jana Pavalić,

200 leptir,         2. mjesto Jana Pavalić,

1. mjesto Emma Horvat

100 slobodno,  1. mjesto Jana Pavalić,

2. mjesto Emma Horvat,

1. mjesto Leon Novak

100 leptir,          3. mjesto Helena Dinjar,

200 leđno,         2. mjesto Jana Pavalić,

Najvrjedniji zbroj rezultata ukupno (zbroj 3 rezultata, iz svakog djela po jedan) prema bodovanju HPS-a uz osvojenih šest medalja isplivala je Jana Pavalić s ukupno osvojenih 1786 bodova. Uz gore navedene rezultate bilo je pregršt odličnih za Olimpovce, od onog najnezahvalnijeg četvrtog mjesta do onog među prvih deset.

Plivačka natjecanja poput mitinga Sv. Nikole idealna su prigoda za provjeru njihovog napredovanja koje je potvrđeno odlično isplivanim vremenima svih Olimpovaca. Za plivački klub „Olimp“-Zabok u budućnosti nema rezultatske zime.