Patrik Erceg pobjednik HPS mini Grand prixa u Šibeniku

Datum: 20.10.2018

ŠIBENIK: Nova plivačka sezona 2018. / 2019. za plivače iz kategorije kadeta i mlađih službeno je započela međunarodnim plivačkim mitingom iz serijala HPS mini Grand prix Hrvatska pod nazivom  Sveti Mihovil u Šibeniku na 25 metarskom bazenu Crnica. Miting je održan povodom Dana Grada i zaštitnika svetog Mihovila, a ujedno je i prvi od osam natjecanja iz serijala mini Grand prix-a. Sportski direktor prof. Ivica Androić put Šibenika poveo je 14 plivačica i plivača Olimpa iz Zaboka koji već tradicionalno pohode ovo natjecanje. Ukupno je nastupilo 405 plivačica i plivača iz 20 hrvatskih i jednog bosansko hercegovačkog plivačkog kluba.  Natjecanje je održano 13. i 14. listopada 2018. godine podijeljeno u tri dijela programa. Olimpovci su u Šibeniku ostavili odličan dojam. Ukupno su osvojili 18 medalja, od toga broja 8 je bilo zlatnih, 7 srebrnih i 3 brončane.

Najbolji pojedinac iz redova Olimpa  kandidat za osvajanje ovogodišnjeg mini Grand prixa bio je kadet Patrik Erceg. Već prvog dana natjecanja u prvoj disciplini programa 200 prsno osvojio je zlatnu medalju i jednako vrijedno zlato potvrdio je na kraju prvog dana u disciplini 200 mješovito. Drugi dan započeo je srebrom na 100 slobodno i zlatom na 100 leptir, a u popodnevnom dijelu još i zlatom na 800 slobodno. Postao je pobjednikom Svetog Mihovila u muškoj kategoriji i osvojio maksimalnih 25 bodova. Mlađi kadet Mauro Šipek Glavač osvojio je zlatnu medalju 200 mješovito i srebrnu na 200 prsno, brončane medalje na 100 slobodno i 100 leptir, a na kraju trećeg dijela još i zlato na 800 slobodno. Među plivačicama Olimpa najbolja je bila Jana Pavalić koja je osvojila zlatne medalje na 100 leptir i 400 slobodno,  srebrne na 100 leptir i 200 mješovito. U najmlađoj kategoriji odlično je plivala i Emma Horvat osvojivši srebra na 100 i 400 slobodno i 100 leptir. Leon Novak je osvojio brončanu medalju na 400 slobodno. Unutar prvih deset plasmana odličnim nastupima uvrstili su se Vanja Bartol sa četvrtim mjestom na 400 slobodno. Lori Šipek Glavač bila je peta na 100 leptir, Lucija Borošak deveta na 100 leđno. Najmlađi natjecatelj Olimpa bio je Toto Šipek Glavač sa osvojenim desetim mjestima na 100 leptir i 400 slobodno. Za Olimp iz Zaboka na ovom natjecanju s popravljenim osobnim rezultatima plivali su još i Marija Žnidarec, Gita Vlahek, Lea Piljek, Patrik Dinjar i najmlađa Helena Dinjar.