PRVENSTVO HARVATSKE ZA SENIORE 10./11.06.2023

Datum: 13.06.2023

Iz Plivačkog kluba Olimp Zabok na ovo natjecanje otputovalo je troje natjecatelja. Pod trenerskom palicom Ivice Androića nastupali su Jana Pavalić, Petar Pavalić i Patrik Erceg. Iako ih je bilo tek troje,
vratili su se sa 5 medalja, od toga 4 zlatne i jedna srebrena.

Do naslova seniorskih prvaka Hrvatske došli su brat i sestra Pavalić. Jana je već tradicionalno fantastičnim utrkama uspjela osvojiti 3 zlatne medalje, te 3 naslova prvakinje Hrvatske u disciplinama 50 i 100 slobodno, te 50 leptir. Petar je odličnim rezultatima uspio osvojiti zlatnu medalju na 200
metara leđno, dok je na upola kraćoj dionici od 100 metara leđno osvojio drugo mjesto. Treći natjecatelj Olimpa, Patrik Erceg odradio je svoje nastupe vrlo kvalitetno te se više puta plasirao u top 10 plivača u Hrvatskoj.

Olimpovcima je ovo bilo usputno natjecanje za provjeru plivačke forme uoči nadolazećih natjecanja te reprezentativnih izazova.