PK Olimp obranio B skupinu na Ekipnom prvenstvu Hrvatske

Datum: 16.12.2015

Ovogodišnje Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju održano je prošli vikend, 12. i 13. prosinca 2015. u Rijeci. Najbolji plivački klubovi rangirani u A i B skupinama od prvog do šesnaestog mjesta u Hrvatskoj plivali su na 25 metarskom bazenu Kantrida. Muška ekipa Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj natječe se u B skupini klubova koju je ostvarila prošle godine. Put Rijeke krenuli su dan ranije predvođeni trenerom prof. Ivicom Androićem. Plivačko odijelo ovaj puta obukao je i predsjednik kluba Zvonimir Androić kako bi pomogao u prikupljanju što više bodova za klub. Pored Zvonimira uspješno su nastupili plivači; Goran Koprivnjak, Goran Huško, Filip Husnjak, Karlo Iljaš, Nikola Iveković i Tin Bogdanić. Iako se radi o timskom nastupu valja istaći pobjedu Gorana Koprivnjaka na 100 leptir. Goran se vratio iz Amerike gdje je sa uspjehom završio studij na veleučilištu „The George Washington“. Prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza u svakoj disciplini programa nastupili su po dva najbolja predstavnika svakog kluba. Natjecali su se za bodove i ukupni zbir svih pojedinačnih i štafetnih utrka za konačan ekipni plasman plivačkih klubova u 2015. godini. Muška ekipa Olimpa svojim je angažmanom i profesionalnim pristupom u jakoj konkurenciji uspjela zadržati prošlogodišnji status i ostanak u B skupini plivačkih klubova osvojivši ukupno 13338 bodova. Iz B skupine u višu su skupinu prešli su Igra iz Zagreba i Sisak Janaf, a skupinu napuštaju Jug iz Dubrovnika i Čakovečki plivački klub.  Plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj svojim su odličnim plivanjem ovaj puta za boje svoje ekipe još jednom na reprezentativan način prezentirali sebe, svoju županiju i slogan Bajka na dlanu.