PK Olimp na Mladosti u Zagrebu osvojio 8 medalja.

Datum: 18.11.2018

ZAGREB: Plivačice i plivači Olimpa iz Zaboka nastupili su prošli vikend na 46 izdanju međunarodnog plivačkog mitinga „Mladost 2018“ održanog u Zagrebu 10. i 11. studenog 2018. godine. Na plivalištu ŠC Mladosti na Jarunu okupilo su 420 natjecatelja iz Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Miting je ujedno i druga postaja serijala Grand Prix Hrvatska. Iz trening baze Termi Tuhelj profesor Ivica Androić poveo je na natjecanje tri plivačice i četiri plivača. U dva dana natjecanja Olimpovci su prezentirali odlično plivanje. U iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji ukupno su osvojili 8 medalja, od toga broja 4 zlatne, 1 srebrna i 3 brončane.  U oba dana natjecanja u jutarnjim kvalifikacijskim utrkama uspjeli su se plasirati u 14 popodnevnih finala.

Već prvog dana natjecanja mlađa juniorka Tesa Novak kvalificirala se u seniorska finala na 100 leptir i 200 slobodno. U obje utrke je bila zlatna među mlađim juniorkama. Mlađi junior Vili Sivec izborio je seniorsko finale na 200 leptir i juniorsko na 100 slobodno. Među mlađim juniorima je na 200 leptir bio zlatni, a na 100 slobodno četvrti. Juniorka Hana Sivec kvalificirala se u seniorsko finale discipline 100 leptir i juniorsko na 50 slobodno. Na 100 leptir bila je brončana u juniorkama i četvrta na 50 slobodno također u juniorkama. Nikola Iveković kao junior plasirao se u juniorska finala na 50 i 200 prsno. Bio je šesti na 200 prsno i sedmi na 50 prsno. Mlađi junior Petar Pavalić kvalificirao se u mlađe juniorsko finale na 100 mješovito i zauzeo deseto mjesto. I drugi dan ovog zahtjevnog natjecanja prošao je s odličnim plasmanima za Olimpovce. Tesa Novak  plasirala se u seniorska finala na 100 slobodno i 200 leptir. Na 200 leptir bila je srebrna, a na 100 slobodno brončana u mlađe juniorskoj kategoriji. Vili Sivec plasirao se u mlađe juniorska finala disciplina 100 leptir i 200 slobodno. Na 100 leptir bio je zlatni u mlađim juniorima.  Hana Sivec isplivala je seniorsko finale na 50 leptir i osvojila brončano odličje među juniorkama. Svoje osobne rezultate popravili su juniorka Magda Slovenec kojoj je nedostajalo malo sportske sreće za ulazak u  juniorsko finale u  leđnoj tehnici i Gašpar Futivić koji je nastupio u prsnom. Pred svekolikom javnošću prepunih tribina na plivalištu Mladosti popraćeno izravnim televizijskim prijenosom na reprezentativno su promovirali Krapinsko zagorsku Županiju, grad Zabok i Terme Tuhelj gdje svakodnevno treniraju.