Olimpovci odlični u Rijeci na Viktoriji

Datum: 25.02.2019

RIJEKA: Prošli vikend na Bazenima Kantrida u Rijeci održan je 11. Međunarodni plivački miting Victoria – Primorje 2019. koje je ujedno i treće natjecanje iz serijala HEP HPS Grand Prix Hrvatska. Nastupilo je 459 natjecatelja iz Velike Britanije (1 klub), Italije (8 klubovba), Slovenije (9 klubova), Bosne i Hercegovine (2 kluba) i Hrvatske (32 kluba). Miting je održan u dva dana 16. i 17. veljače sa jutarnjim kvalifikacijama i popodnevnim finalnim utrkama i svečanim otvaranjem u subotu popodne.  Plivački klub Olimp Zabok sa matičnog bazena Termi Tuhelj predvođen prof. Ivicom Androićem krenuo je put Rijeke sa jednim plivačem i četiri plivačice. Ukupno su osvojili 6 medalja, od toga 3 srebrne i 3 brončane.

Najviše medalja osvojio je mlađi junior Vili Sivec (3 medalje). Bio je srebrni na 50 slobodno s rezultatom 24,88 sekunde i na 100 leptir koji je otplivao za 58,38 sekundi. Na 100 slobodno bio je brončani s rezultatom 54,54 sekunde.

Dvije medalje osvojila je mlađa juniorka Tesa Novak. Bila je srebrna na 100 leptir s rezultatom 1:06,17 i brončana na 200 slobodno s 2:10,17.

Juniorka Hana Sivec bila je brončana na 100 leptri s vremenom 1:06,23. Nadomak medalji osvojivši četvrto mjesto bila je na 50 leptir. Juniorka Lana Halapir plasirala se u finale discipline 200 leptir i bila šesta, a juniorka Magda Slovenec popravila je svoja osobna vremena. U iznimno jakoj konkurenciji Olimpovci su pokazali odlično plivanje i potvrdili činjenicu da je dosadašnji tijek priprema polučio rezultate.