Olimpovci izborili 4 finala u Rijeci

Datum: 15.02.2017

RIJEKA: Plivački klub Primorje Croatia osiguranje iz Rijeke bio je domaćin dvodnevnog 9. Međunarodnog plivačkog mitinga “Victoria Primorje” koje je ujedno i treće natjecanje iz serijala HPS Grand prix Hrvatska.  Plivalo je ukupno 543 plivačice i plivača iz 54 plivačka kluba iz Italije, Mađarske, Švedske, Slovenije, Bugarske, Hrvatske, te jedna plivačica sa Filipina. Miting je održan 11. i 12. veljače 2017. godine na 50 metarskom olimpijskom bazenu  Kantrida. Nastupom domaće i međunarodne plivačke elite možemo konstatirati da se radilo o jednom od najjačih plivačkih mitinga u ovogodišnjoj plivačkoj sezoni. Natjecatelji su bili podijeljeni u tri kategorije. Kategorija A bila je otvorenog tipa, B je bila rezervirana za 1999. i 2000. godište kod plivača i 2000. i 2001. godište kod plivačica.  U kategoriji C plivali su plivači 2001. i  2002. godište, te plivačice 2002. i 2003 godište. Sve discipline plivale su se kao kvalifikacijske u jutarnjem dijelu programa, i finalne A, B i C  popodne. A finala plivalo je 10 najbržih po isplivanim vremenima u takozvanoj apsolutnoj kategoriji, B finala bila su otvorena za nastup najboljih juniora i mlađih juniora dok su C finala bila otvorena za nastup najboljih mlađih juniora. Deset najiskusnijih plivača  Olimpa iz Zaboka predvodila je trenerica mag. cin. Maja Martinić. Nastupili su; Tin Bogdanić, Karlo Iljaš, Nikola Iveković, Manuel Jurak, Lovro Futivić, David Benčić, Marta Vidas, Magda Slovenec, Lana Halapir i Lara Lončarić.

Prvog dana natjecanja u subotu je Karlo Iljaš izborio dva B finala. Bio je osmi na 100 slobodno s rezultatom 55,17 sekundi i također osmi na 200 leptir s rezultatom 2:14,38. U nedjelju je nastupio u finalu discipline 1500 metara slobodno i osvojio 5 mjesto među juniorima s rezultatom 17:08,46. Nikola Iveković plivao je C finale na 100 prsno i osvojio 13 mjesto s rezultatom 1:13,99. Svi ostali Olimpovci popravili su svoja osobna vremena. Slijedeće natjecanje za najstarije plivačice i plivače je Ekipno prvenstvo Hrvatske na 50 metarskim bazenima sredinom mjeseca ožujka.