Olimpovci u Koprivnici osvojili 7 medalja

Datum: 05.11.2017

KOPRIVNICA: Plivački klub Olimp iz Zaboka nastupio je sa brojnom ekipom od dvadeset natjecatelja na osmom po redu Kupu grada Koprivnice. Natjecanjem  je plivački klub Cerine obilježio proslavu dana grada. Natjecanje je održano, 04. studenoga 2017. godine na 25 metarskom bazenu Cerine u organizaciji istoimenog kluba. Ukupno se natjecalo oko tristopedeset plivačica i plivača iz petnaestak hrvatskih plivačkih klubova gradova, Zagreb, Rijeka, Varaždin, Sisak, Čakovec, Virovitica, Vinkovci, Delnice, Varaždinske Toplice, Zabok i domaćin Koprivnica. Olimpovci su na natjecanje u Koprivnicu krenuli u subotu u jutro pod vodstvom trenerice mag. cin. Maje Martinić sa devet plivačica i jedanaest plivača. Prema propozicijama organizatora natjecatelji su bili podijeljeni u četiri kategorije. Najstarija kategorija (A) kod dječaka  bila je rezervirana za (2002. i 2003.) godište. Kategorija (B) bila je za (2004 i 2005.) godište, (C) za (2006. i 2007.) i  (D) kategorija za 2008. godište i mlađi. Kod djevojčica je (A) kategorija bila rezervirana za (2003. i 2004.) godište, (B) za (2005. i 2006.), (C) za (2007. i 2008.) i (D) za 2009. godište i mlađe. Plivački program je sadržavao pet kratkih individualnih disciplina, četiri pedesetice u svim tehnikama i jedne stotice u slobodnoj tehnici.

Olimpovci su osvojili ukupno 7 medalja, od toga 3 zlatne, 3 srebrne i 1 brončanu. Najviše medalja osvojio je Patrik Erceg u kategoriji (B). Pobijedio je na 50 i 100 slobodno, a drugi je bio na 50 leptir i 50 prsno. Odlično je plivala i Vanja Bartol. Pobijedila je na 100 slobodno, druga je bila na 50 leptir i treća na 50 slobodno. Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana nadomak medalji bio je Roko Damiani u kategoriji (C) sa četvrtim mjestom na 50 prsno. Gašpar Futivić (B) bio je šesti također na 50 prsno. Leon Novak je u kategoriji (C) bio osmi na 100 slobodno, a Emma Horvat u (C) deseta također na 100 slobodno. Svi ostali plivači Olimpa iz Zaboka popravili su svoja osobna vremena. Uz navedene nastupili su još: Ivan Bogdanić, Lovro GorupićNoa BenčićAndrija Anić,  Viktor OstrižIvan Fučkar, Matija Bartol, Pio Žnidarec, Gita Vlahek, Mihaela Kramarić, Marija Žnidarec, Lea Piljek, Lucija Borošak, Matea Deak i Nina Sinković. Na reprezentativan su način i ovaj puta u Koprivnici prezentirali Županiju krapinsko zagorsku i grad Zabok. Sezona plivačkih natjecanja u punom je tijeku pa se tako već idućeg vikenda pliva na međunarodnom plivačkom mitingu u Celju.