Olimp iz Zaboka odličan na Regionalnom prvenstvu u Sisku

Datum: 01.12.2017

SISAK: Ovog vikenda plivalište u Sisku bilo je domaćin Regionalnog prvenstva Hrvatske za teritorijalno najveću Regiju 4. Nastupilo je 85 plivačica i plivača iz 11 plivačlih klubova.  Natjecanje je održano na malom 25 metarskom bazenu u tri dijela programa, 25. i 26. studenoga 2017. godine. Plivački klub Olimp iz Zaboka pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića nastupio sa 11 natjecatelja, 5 plivačica i 6 plivača. Prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza plivalo se u kategorijama od seniora do mlađih juniora.

Olimpovci su osvojili ukupno 117 medalja, od toga 52  zlatne, 37 srebrnih i 28 brončanih. Od toga u individualnim disciplinama 35 zlata, 31 srebro i 25 bronci. Redom individualno, Tin Bogdanić kao najstariji plivač Olimpa na ovom natjecanju osvojio je 4 postolja, Karlo Iljaš, 8, Nikola Iveković 10, Lovro Futivić 4, David Benčić 1 ujedno i prvo individualno u sportskoj karijeri, Vili Sivec 11. U ženskoj  konkurenciji individualno, Magda Slovenec osvojila je 8 postolja, Lana Halapir 12, Lara Lončarić 5, Hana Sivec 13 i najmlađa sa najviše odličja Tesa Novak 15. Plivački klub Olimp iz Zaboka nastupio je u 5 ženskih i 5 muških štafetnih utrka. Osvojili su ukupno 26 medalja, 17 zlatnih, 6 srebrnih i 3 brončane. Svi Olimpovci popravili su svoja osobna vremena. U prosincu preostaje brušenje forme za najvažnije natjecanje zimskog dijela plivačke sezone, a to je Prvenstvo Hrvatske u plivanju koje će se održati u Rijeci na Kantridi, 21. 22. i 23. prosinca 2017. godine.