Na Prvenstvu Hrvatske svi Olimpovci osvojili odličja

Datum: 16.01.2019

RIJEKA: Prvenstvo Hrvatske u plivanju na 25 metarskim bazenima održano je u Rijeci odpetka 21. do nedjelje 23. prosinca 2018. Godine, ujedno i zadnje natjecanje u ovoj godini. Priređivač je bio Hrvatski plivački savez u organizaciji riječkih plivačkih klubova; Primorja, Nevere, Kantride i Rijeke. Nastupilo je 406 plivačica i plivača iz 36 hrvatskih plivačkih klubova. Natjecatelji koji su kroz sustav kvalifikacija na regionalnim prvenstvima Hrvatske stekli pravo nastupa na ovom natjecanju borili su se za naslove državnog prvaka u seniorskoj, mlađeseniorskoj, juniorskoj i mlađejuniorskoj konkurenciji. Na prelijepom zdanju plivačkog bazena Kantrida koji nosi ime Zdravko Ćiro Kovačić (proslavljeni olimpijac i vaterpolist) nastupilo je pet plivačica i četiri plivača Plivačkog kluba Olimp Zabok pod ravnanjem sportskog direktora prof. Ivice Androića. Po prvi puta u dvadeset  godišnjoj povijesti kluba svi Olimpovci kući su se vratili sa medaljom u ruci.  Ukupno su osvojili 27 medalja, od toga broja 1 zlatnu, 7 srebrnih i 19 brončanih medalja u individualnim i štafetnim utrkama.

Državna prvakinja u mlađe juniorskoj konkurenciji postala je po prvi puta Hana Sivec (2003.) u disciplini 100 metara leptir s osobnim rekordom 1:02,54. Rezultat je bio dostojan bronce u seniorskoj, srebra u mlađe seniorskoj i juniorskoj kategoriji. Hana je i na 50 leptir osvojila srebrnu medalju u mlađe juniorskoj kategoriji s rezultatom 28,62 i brončanu u juniorskoj kategoriji. Na 50 slobodno bila je brončana s rezultatom 26,54 sekunde. U štafetnim utrkama osvojila je dvije brončane medalje tako da je sa 9 medalja postala i najtrofejnija plivačica Olimpa. Mlađa juniorka Tesa Novak (2004.) osvojila je ukupno osam medalja. Iako godinu dana mlađa od konkurencije osvojila je srebrnu medalju na 200 leptir. Rezultat 2:20,16 bio je dostatan za broncu u seniorkama, srebro u mlađim seniorkama, srebro u juniorkama i broncu u mlađim juniorkama. Na 100 slobodno bila je srebrna u mlađim juniorkama s rezultatom 58,29 sekundi. Na 100 leptir bila je brončana s rezultatom 1:04,15.  U štafetnim utrkama osvojila je dvije brončane medalje. Najuspješniji među plivačima Olimpa bio je mlađi junior Vili Sivec (2003.) sa 3 brončane medalje. Na 200 leptir iako godinu dana mlađi od konkurencije bio je brončani u mlađim juniorima s rezultatom 2:09,78., a na 100 leptir također brončani s rezultatom 57,39 sekundi. U finalu na 100 leptir otplivao je osobni rekord 56,34.

Ženska juniorska štafeta Olimpa u sastavu Hana Sivec, Jana Pavalić, Magda Slovenec i Tesa Novak osvojila je brončanu medalju na 4 x 50 slobodno s rezultatom 1:50,37. Na 4 x 200 slobodno juniorke Olimpa u sastavu Tesa Novak, Magda Slovenec, Hana Sivec i Lana Halapir osvojila je brončanu medalju s rezultatom 8:47,93. Na 4 x 100 mješovito juniorke Olimpa su osvojile četvrto mjesto, a za medalju su im nedostajale 82 stotinke sekunde.

Muška juniorska štafeta u sastavu Vili Sivec, Petar Pavalić, Nikola Iveković i Patrik Erceg bila je brončana na 4 x 100 slobodno s rezultatom 3:38,66. Juniori Olimpa su na 4 x 50 slobodno bili četvrti, a za medalju im je nedostajalo 50 stotinki sekunde. I ovaj puta u Rijeci Olimpovci su na primjeran način predstavili Krapinsko-zagorsku županiju i grad Zabok.