Na Ekipnom prvenstvu osigurana B divizija za plivačice Olimpa

Datum: 16.03.2018

ZAGREB:  Ženska ekipa Olimpa iz Zaboka nastupila je na ovogodišnjem Ekipnom prvenstvu Hrvatske u plivanju održanom  prošli vikend 10. i 11. ožujka 2018. godine u Zagrebu na „Sveticama“, organiziranom za plivačke klubove A i B divizije rangirani u A i B razredima od prvog do šesnaestog mjesta u Hrvatskoj. Plivačice Olimpa put Zagreba krenule su iz baze u Termama Tuhelj gdje svakodnevno treniraju predvođene sportskim direktorom kluba prof. Ivicom Androićem  u sastavu; Tesa Novak, Hana Sivec, Lara Lončarić, Magda Slovenec, Lana Halapir i najstarija u ekipi Marta Vidas. Nakon tri dijela natjecanja na kojima su prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza u svakoj disciplini pliva s dvije predstavnice iz jednog plivačkog kluba Olimpovke su osvojile ukupno 14320 bodova i zauzele 6. mjesto. U konkurenciji B divizije natjecale su se još i plivačice iz plivačkih klubova Medveščak iz Zagreba, Kantrida iz Rijeke, Jadran iz Splita, Jug iz Dubrovnika, Barok iz Varaždina, Nevera iz Rijeke i Sisak Janaf iz Siska. Pobjednice su postale plivačice Medveščaka koje od iduće godine plivaju u višem A razredu, a u najniži C razred ispale su s najmanje sakupljenih bodova plivačice Nevere. Na ovom ekipnom državnom natjecanju sudile su i dvije naše licencirane sutkinje Sanja Halapir i Valerija Kolarić. Ostvareni rezultat odličan je promotor zagorskog plivanja, grada Zaboka iz kojeg klub dolazi i zagorskog turizma predvođenog Termama Tuhelj.