Na Ekipnom PH plivačice Olimpa četvrte u B diviziji

Datum: 19.03.2017

Ovogodišnje Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju održano je prošli vikend, 11. i 12. ožujka 2017. u Zagrebu na „Sveticama“ za plivačke klubove A i B divizije. Najbolji plivački klubovi rangirani u A i B razredima od prvog do šesnaestog mjesta u Hrvatskoj plivali su ove godine po prvi puta u novom terminu i na 50 metarskom bazenu.

Muška i ženska ekipa Plivačkog kluba Olimp Zabok natjecala se u B diviziji.  Natjecanje je okupilo  276 plivačica i plivača iz 20 plivačkih klubova koji su se borili timski za boje svojih klubova. Prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza u svakoj disciplini programa nastupili su po dva najbolja predstavnika svakog kluba. Natjecali su se za bodove i ukupni zbir iz 14 individualnih i tri štafetne utrke. Predvođeni sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem za plivački klub Olimp Zabok plivali su od najstarijih prema najmlađima; Tin Bogdanić, Karlo Iljaš, Nikola Iveković, Lovro Futivić,  Manuel Jurak, David Benčić, Marta Vidas, Jana VranićMagda Slovenec, Dora Vlašić, Hana Sivec, Lara Lončarić  i Tesa Novak. Ženska ekipa Olimpa iz Zaboka nakon tri dijela programa u subotu i nedjelju osvojila je četvrto mjesto u B diviziji sa osvojenih 14727 bodova, 136 manje od trećeplasirane ekipe Medvešćaka. Muška ekipa osvojila je osmo mjesto sa 13244 bodova. Najbolja pojedinka iz redova Olimpa bila je Jana Vranić osvojivši 6 postolja i najveći broj bodova. Bila je prva na 50, 100, 200 slobodno i 100 leptir, druga na 400 i 800 slobodno. Najmlađa, ali sa velikim doprinosom u bodovima, Tesa Novak bila je četvrta na 100 i 400 slobodno, te 200 mješovito, peta na 500 mješovito, šesta na 800 slobodno i sedma na 200 prsno. Do postolja je stigla i Hana Sivec  osvojivši 3 mjesto na 100 i četvrto na 200 leptir. U štafetama su plivačice Olimpa bile treće na 4 x 100 slobodno. Plivale su Jana Vranić, Tesa Novak, Marta Vidas i Magda Slovenec. U nešto promijenjenom sastavu bile su i četvrte na 4 x 100 slobodno i 4 x 200 slobodno. Iz redova plivača Olimpa iz Zaboka najbolji je bio Karlo Iljaš sa drugim mjestom na 200 leptir i 400 mješovito, trećim na 400 slobodno, četvrtima na 1500 slobodno, petim na 200 mješovito i osmim na 100 leptir. Unutar prvih deset plasmana bio je i Nikola Iveković sa devetim mjestom na 400 mješovito. Svi ostali plivači dali su svoju trenutno najbolju izvedbu i vrijedno sakupljali bodove za ukupni plasman i promociju Zagorja i grada Zaboka.