Miting ZPK 2017. u znaku Jane Vranić

Datum: 01.05.2017

ZAGREB: Zagrebački plivački klub bio je domaćin dvodnevnog međunarodnog plivačkog natjecanja pod nazivom “Plivački miting ZPK 2017” uz nazočnost  tristotinjak plivačica i plivača iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Natjecanje je održano 22. i 23. travnja 2017. godine na 50 metarskom olimpijskom bazenu  Utrina u Zagrebu. Plivački miting boduje se i za serijal natjecanja Grand prix Hrvatska. Plivači su bili podijeljeni u tri kategorije, seniorsku  1998. godište i stariji, juniorsku 1999. i 2000. godište i mlađe juniorsku 2001. i 2002. godište. Plivačice seniorke natjecale su se u 1999. godištu i starije, juniorke u 2000. i 2001. godištu i mlađe juniorke u 2002. i 2003. godištu.  Prema propozicijama organizatora plivalo se 16 individualnih disciplina u muškoj i ženskoj konkurenciji. Jedanaest najboljih natjecatelja  Olimpa iz Zaboka predvodio je sportski direktor prof. Ivica Androić. Nastupili su; Tin Bogdanić, Karlo Iljaš, Nikola Iveković, Lovro Futivić, David Benčić, Jana Vranić, Marta Vidas, Dora Vlašić, Magda Slovenec, Lana Halapir i Lara Lončarić. U dva dana natjecanja PK Olimp osvojio je ukupno 4 medalje i to sve četiri zlatnog sjaja. Medalje je osvojila u juniorskoj konkurenciji  najbolja pojedinka Olimpa, Jana Vranić. Bila je najbrža na 50 i 100 slobodno, te 50 i 100 leptir sa otplivanim limitima za državno prvenstvo. U ukupnom plasmanu za Grand prix Hrvatska osvojila je 10 mjesto i jedan bod. Rezultati govore sami po sebi da su petodnevne pripreme u Sisku pod paskom profesora Ivice Androića već sada u ovoj fazi priprema urodile plodom. Od ostalih vrijednih plasmana unutar prvih deset u svojim kategorijama vrijedi spomenuti da je junior Karlo Iljaš bio nadomak medalje na 200 mješovito osvojivši četvrto mjesto otplivavši pritom i limit za državno prvenstvo. Na 200 slobodno bio je peti, a na 100 i 400 slobodno šesti sa svim limitima. Junior Tin Bogdanić bio je šesti na 50 leptir, sedmi na 50 slobodno i deveti na 50 prsno. Mlađi junior Nikola Iveković bio je peti na 200 prsno i deveti na 100 prsno sa limitima. Mlađi junior Lovro Futivić bio je sedmi na 200 prsno s limitom  i osmi na 100 prsno.

U ženskoj konkurenciji pored Jane Vranić odlično je plivala i mlađa juniorka Magda Slovenec sa sedmim mjestima na 100 leđno i limitom, te 200 leđno kao i devetim mjestom na 200 slobodno. Juniorka Marta Vidas bila je sedma na 50 leđno i deseta na 100 leđno. Mlađa juniorka Lana Halapir bila je peta na 200 leptir sa limitom, a mlađa juniorka Dora Vlašić u istoj disciplini deveta. Mlađa juniorka Lara Lončarić bila je sedma na 200 prsno. Iduće natjecanje po planu i programu plivačkog kluba Olimp iz Zaboka je Split početkom svibnja namijenjeno najmlađim plivačicama i plivačima.  Plivački klub Olimp nastupa već dugi niz godina, za što je primio i priznanje organizatora. Plivači koji su svoju sportsku karijeru započeli sa treninzima u rujnu prošle godine već tradicionalno u Splitu imaju svoj prvi nastup i veliki izazov prikazati naučeno u sve četiri plivačke tehnike.