Lovro Škurina dva puta zlatni u Celju

Datum: 18.11.2013

Celje: ŠRC Golovec, a u organizaciji Plivačkog kluba Neptun iz Celja prošlog je vikenda bio domaćin međunarodnog plivačkog natjecanja 28. “Miting mesta Celja“ u 25 metarskom bazenu. Miting je bio podijeljen u dva dijela, subotnji na kojem su nastupili stariji plivači i nedjeljni za mlađe dobne kategorije. Zbog plivačkih obveza na 41. Mitingu Mladost koji se u isto vrijeme održao u Zagrebu naši najstariji natjecatelji nisu nastupili u subotnjem dijelu koji je okupio 162 natjecatelja. U nedjelju je odaziv plivačica i plivača mlađih dobnih kategorija  bio puno veći. Za Pokal su  se borila 322 natjecatelja podijeljenih u 24 plivačka kluba iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Plivačice i plivači bili su podijeljeni u dvije kategorije; plivačice u A  2001. i 2002. godište i B 2003. i mlađe. Plivači u A kategoriji 1999. i 2000. godište i B 2001. godište i mlađi. Plivački klub Olimp Terme Tuhelj predvođen trenerom prof. Ivicom Androićem nastupio je sa 7 natjecatelja. Plivale su, Magda Topić , Marta Vidas, Lana Halapir i Ana Ljubić , te plivači, Lovro Škurina, Karlo Iljaš i Tin Bogdanić. Sve naše plivačice i plivači nastupili su u A kategoriji. Prvo finale bilo je 50 metara leptir u kojem je plivao Lovro Škurina. U iznimno napetoj borbi za medalje Lovro nije imao sportske sreće i za 6 stotinki sekunde izgubio broncu. Zato je u njegovoj disciplini 200 metara leptir osvojio zlatnu medalju sa vremenom 2:26,57. Lovro je u disciplini 100 metara leptir u popodnevnom dijelu natjecanja također osvojio zlatnu medalju sa vremenom 1:03,96. Prema propozicijama natjecanja 8 najbržih natjecatelja plivalo je finalne utrke. Karlo Iljaš na 100 metara prsno  i Magda Topić na 100 metara leđno bili su  9. i samo im je malo nedostajalo do finala. U direktno finalu na 400 metara slobodno Karlo Iljaš zauzeo je 6. mjesto, a Magda Topić 10 mjesto. U disciplini 200 metara leđno Tin Bogdanić zauzeo je 10. mjesto. Magda Topić je u popodnevnom dijelu na 50 metara leđno osvojila 9. mjesto. Lana Halapir je u disciplini 100 metara leptir bila 10., a Karlo Iljaš 9. na 200 metara prsno. Vrijedan je rezultat ostvario i Lovro Škurina sa 7. mjestom na 200 metara slobodno. Pored navedenih odličnih rezultata trener prof. Ivica Androić iznimno je bio zadovoljan napretkom koji je ostvario Karlo Iljaš.  U jakoj konkurenciji najboljih Slovenskih i inih plivačkih klubova postignuti su slijedeći rezultati u jutarnjem i popodnevnom dijelu natjecanja:

Rezultati jutarnjeg dijela natjecanja:

50 delfin plivači: Lovro Škurina 4. i Tin Bogdanić 22. mjesto.

50 delfin plivačice: Lana Halapir 15. mjesto.

50 slobodno plivačice: Ana Ljubić 18. mjesto.

100 prsno plivači: Karlo Iljaš 9. mjesto.

100 prsno plivačice: Marta Vidas 19. mjesto.

100 leđno plivačice:  Magda Topić 9. i Ana Ljubić 15 mjesto.

100 mješovito plivačice: Marta Vidas 26., Ana Ljubić 30. Lana Halapir 35.  mjesto.

400 slobodno plivači: Karlo Iljaš 6. mjesto.

400 slobodno plivačice:  Magda Topić 10 mjesto.

200 leđno plivači: Tin Bogdanić 10. mjesto.

200 leptir plivači: Lovro Škurina 1. mjesto.

Rezultati popodnevnog dijela natjecanja:

50 prsno plivačice: Marta Vidas 17. mjesto.

50 leđno plivačice: Magda Topić 9. mjesto.

100 leptir plivači: Lovro Škurina 1. mjesto.

100 leptir plivačice: Lana Halapir 10. mjesto.

100 slobodno plivači: Tin Bogdanić 22. mjesto.

100 slobodno plivačice: Magda Topić 22., Marta Vidas 23. i Ana Ljubić 25. Mjesto.

200 slobodno plivači: Lovro Škurina 7., Karlo Iljaš 13. i Tin Bogdanić 20. mjesto.

200 slobodno plivačice: Lana Halapir 16. mjesto.

200 prsno plivači: Karlo Iljaš 9. mjesto.

Za tjedan dana plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupaju u Sisku na II kolu Lige regije 4 u sklopu Regionalnog prvenstva Hrvatske.