Karlo Iljaš peti na Victoriji u Rijeci

Datum: 14.02.2018

RIJEKA: Prošli vikend na Bazenima Kantrida u Rijeci održan je 10. Međunarodni plivački miting Victoria – Primorje koje je ujedno i treće natjecanje iz serijala HEP HPS Grand Prix. Nastupilo je oko 500 natjecatelja iz Velike Britanije, Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Miting je održan u dva dana 10. i 11. veljače sa jutarnjim kvalifikacijama i popodnevnim finalnim utrkama i svečanim otvaranjem u subotu popodne.  Plivački klub Olimp Zabok sa matičnog bazena Termi Tuhelj predvođen prof. Ivicom Androićem krenuo je put Rijeke sa tri plivača i četiri plivačice.

Nasupili su; Lana Halapir, Magda Slovenec, Hana Sivec, Tesa Novak, Karlo Iljaš, Nikola Iveković i Vili Sivec. Od značajnijih rezultata valja spomenuti da je junior Karlo Iljaš u iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji osvojio peto mjesto u juniorskoj konkurenciji na 400 mješovito i peto u seniorima. Također se kvalificirao i u juniorsko finale na 200 mješovito. Mlađa juniorka Tesa Novak plasirala se u juniorsko finale discipline 100 leptir i mlađe juniorsko finale na 100 slobodno. Mlađa juniorka Hana Sivec plasirala se u mlađe juniorsko finale discipline 50 slobodno, 50 leptir i 100 leptir. Mlađi junior Vili Sivec plasirao se u mlađe juniorsko finale discipline 100 slobodno i 100 leptir. Juniorka Lana Halapir plasirala se u juniorska finala na 50 leptir i 200 leptir. Svi plivači Olimpa su na reprezentativan način prezentirali svoj klub Olimp, grad Zabok, Županiju krapinsko zagorsku i Terme Tuhelj gdje svakodnevno treniraju. Plivački klub Olimp Zabok posebno se zahvaljuje Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Tuhelj i Športskoj zajednici grada Zaboka na prijevozu u Rijeku za koji  su korištena njihova kombi vozila.