Jana Pavalić državna rekorderka i četverostruka kadetska prvakinja Hrvatske

Datum: 18.02.2019

JANA PAVALIĆ DRŽAVNA REKORDERKA I ČETVEROSTRUKA KADETSKA PRVAKINJA HRVATSKE

KORČULA, 8. I 9. veljače 2020. godine

Uz sudjelovanje 171 plivačice i plivača kadetske dobi iz 32 hrvatska plivačka kluba, na bazenu Gojko Arneri u gradu Korčula po prvi puta na otočnom dijelu hrvatskog kopna održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete. Među elitom hrvatske plivačke budućnosti, bili su i kadeti i kadetkinje PK Olimp – Zabok, pod vodstvom trenera prof. Ivice Androića a oni su: Jana Pavalić, Vanja Bartol, Gita Vlahek, Emma Horvat, Mauro Šipek-Glavač i Leon Novak. Natjecanje se održalo kao dvodnevno natjecanje u tri dijela na 25 m gradskom bazenu. Plivalo se u muškoj i ženskoj konkurenciji u 12 pojedinačnih i 3 štafetne, sve kao finalne utrke u jednoj kategoriji. Olimpovci su se kući vratili s četiri medalje zlatnog sjaja, s još 5 pojedinačnih i 3 štafetna plasmana u prvih sedam i jednim državnim kadetskim rekordom.

Kao što je poznato grad Korčulu popularno nazivamo ,,Mali Dubrovnik'', a viteška igra ''Moreška'' bolje rečeno bojni ples s mačevima dio je nematerijalne svjetske baštine i nezaobilazne baštine našega domaćina. Međutim, sve to je ovog vikenda ostalo po strani, jer u korčulanskoj ,,Igri prijestolja '' Jana Pavalić je osvojila četiri trona i jednu krunu. Prevedimo to na sportski jezik. Jana Pavalić iz Gornje Stubice je četverostruka kadetska prvakinja Hrvatske ( 100 i 200 m Slobodno, 100 m Leptir i 200 m Mješovito ) i državna plivačka rekorderka u ''kraljevskoj'' plivačkoj disciplini, na 100 m Slobodno, gdje je preplivala državni rekord Eme Firi, ZPK Zagreb ( od 12.11.2017. ) za 31 stotinku i sada iznosi 57,79 sec. Rezultati :

Jana Pavalić je osvojila 4 državne zlatne medalje.

1 mjesto - 200m Mješovito / 2:26,60 ( 574 HPS/FINA bodova)

1 mjesto - 100 Slobodno / 57,79 ( 683 )

4 mjesto - 200 Leptir / 2: 39,64 ( 420 )

1 mjesto - 200 Slobodno / 2:08,89 ( 634 )

1 mjesto - 100 Leptir / 1:04,65 ( 602 )

Od ostalih pojedinačnih rezultata istaknut ćemo rezultate kadeta Maura Šipek-Glavača koji je bio 5. na 800 Slobodno i dva puta 7. na 400 Slobodno i 400 Mješovito. Emma Horvat je bila u svim utrkama blizu prvih deset, ali uspjelo joj je samo jednom, 7. mjestom na 100 Leptira. Vanja Bartol i Leon Novak popravili su svoja osobna vremena.

Od zapaženih timskih nastupa ističemo žensku štafetu Olimpa u sastavu Jana Pavalić, Gita Vlahek, Vanja Bartol i Emma Horvat, jer zauzela je dva 5. mjesta u utrkama 4 x 100 slobodno i 4 x 100 mješovito u konkurenciji od 9 klubova, dok je mješovita štafeta Olimpa u sastavu Jana Pavalić, Emma Horvat, Mauro Šipek-Glavač i Leon Novak zauzela 7. mjesto u utrci na 4 x 100 mješovito u konkurenciji 13 klubova. Profesor Ivica Androić nije krio zadovoljstvo postignutim uspjesima i nastupima svih Olimpovih natjecatelja, jer u ukupnom poretku kadetkinje su se zaustavile na fenomenalnom 5. mjestu, dok je muški dio ekipe je zauzeo odlično 11. mjesto.