Emma Horvat i Toto Šipek Glavač osvojili medalje u Sisku

Datum: 09.12.2018

Sisak: Plivački klub Olimp Zabok nastupio je na 14. po redu međunarodnom plivačkom natjecanju pod nazivom: „Sisak mali – Memorijal Miriana Vasilj“. Natjecanje u spomen na trenericu kluba Sisak Janaf održano je na 25 metarskom zatvorenom bazenu Športsko rekreacijskog centra Sisak. Organizator  natjecanja bio je Plivački klub Sisak Janaf. Nastupilo je 400 natjecatelja iz 13 hrvatskih i 1 bosansko hercegovačkog plivačkog kluba. Jednodnevno natjecanje održano je u subotu, 1. prosinca 2018. godine. Profesor Ivica Androić u Sisak je poveo 11 najmlađih Olimpovaca u godištu od 2007. do 2010. U Zabok su se vratili sa 3 medalje od togasa 2  zlatne i 1 srebrnom.

Najbolja plivačica iz redova Olimpa bila je Emma Horvat (2008.) sa osvojene dvije zlatne medalje i to na 100 leptir i 100 slobodno. Odličnoj izvedbi pridodala je i dva peta mjesta na 100 mješovito i 100 prsno. Najmlađi Olimpovac i još k tome i godinu dana mlađi od konkurencije Toto Šipek Glavač (2010.) osvojio je srebro na 100 mješovito. Nadomak medalji bio je na 50 prsno osvojivši četvrto mjesto, a na 50 leptir i 50 slobodno bio je peti. U istom 2010. godištu odlično je plivala Helena Dinjar sa četvrtim mjestom na 50 leptir, sedmim na 100 mješovito, osmim na 50 leđno i devetim na 50 slobodno. Unutar prvih deset plasmana uvrstila se i Lori Šipek Glavač sa desetim mjestom na 100 leptir. Svoja osobna vremena popravili su Niki Horvat, Ivan Fučkar, Pio Žnidarec, Patrik Dinjar, Hana Blažević i Emili Halapir. Iduće natjecanje je za kadete HPS mini Grand Prix Hrvatska u Varaždinu koje će se održati u subotu, 8. prosinca 2018. godine.