12 medalja i 5 rekorda na Sisku Malom 2015.

Datum: 30.11.2015

Sisak: Plivački klub Olimp Terme Tuhelj nastupio je na jedanaestom po redu tradicionalnom plivačkom natjecanju pod nazivom: „Sisak mali – Memorijal Miriana Vasilj“. Jedno od najvećih natjecanja za najmlađe plivačice i plivače u Hrvatskoj održano je na zatvorenom bazenu Športsko rekreacijskog centra Sisak. Organizator  natjecanja je Plivački klub Sisak. Nastupilo je 440 natjecatelja iz 16 hrvatskih plivačkih klubova. Prema isplivanim rezultatima Sisak je potvrdio da se sa najmlađim plivačima odlično i stručno radi, a nije nedostajalo niti uzbuđenja i veselja stotina zadovoljnih plivača koji su sa natjecanja ponijeli i lijepe uspomene. Djevojčice su se natjecale u kategorijama (W1) 2005. godište, (W2) 2006., i (W3)  2007. i mlađe. Plivači su odmjerili snage u kategorijama (M1) 2004. godište, (M2)  2005. i (M3) 2006. i mlađi. Jednodnevno natjecanje održano je u subotu, 28.11.2015. godine na 25 metarskom bazenu sa 9 individualnih disciplina i jednom štafetnom.

Profesor Ivica Androić i trenerica Maja Bešenić u pratnji najvatrenijih navijača, roditelja u Sisak su poveli 10 najmlađih Olimpovaca, pojedini i prvi puta na ovom natjecanju koji su pokazali da iako brojčano mali mogu polučiti odlične rezultate. Ukupno su osvojili 12 medalja od toga 7  zlatnih, 2 srebrne i 3 brončane. Osvajači medalja za Plivački klub Olimp Terme Tuhelj bili su; Mia Hren u kategoriji W3, zlatne medalje u disciplinama 50 leptir, 50 leđno, 50 prsno, 50 slobodno i 100 mješovito. U svim disciplinama oborila je i rekorde mitinga. Patrik Erceg u kategoriji M2, srebro na 50 slobodno, bronca na 50 leptir, 50 prsno i 100 mješovito. Mauro Šipek Glavač u kategoriji M3, zlato na 50 leptir i 100 mješovito, srebro na 50 slobodno.

Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana bili su; Luka Žmegač u kategoriji M1, osmi na 100 leptir, deseti na 100 leđno i 100 mješovito. Patrik Erceg u kategoriji M2 osmi na 50 leđno. Mauro Šipek Glavač u kategoriji M3 peti na 50 leđno i 50 prsno. Štafeta 6 x 50 slobodno u sastavu Luka Žmegač, Mia Hren, Marija Žnidarec, Nika Horvat, Mauro Šipek Glavač i Patrik Erceg zauzela je ukupno osmo mjesto. Svoja osobna vremena popravili su i Roko Damiani, Andrija Anić i Bruno Ricijaš. Još jednom u Sisku reprezentativno su  promovirali svoju županiju i slogan „Bajka na dlanu“. Iduće natjecanje je HPS mini Grand Prix Hrvatska u Varaždinu za mlađe kadete i kadete  i Ekipno prvenstvo Hrvatske u Rijeci za najstarije plivače.