10 medalja za PK Olimp u Varaždinu

Datum: 16.12.2015

VARAŽDIN: Treći po redu ovogodišnji Mini Grand Prix Hrvatska održan je u Varaždinu, 12. 12. 2015. godine u organizaciji Plivačkog kluba Barok. Natjecanje pod nazivom 5. Sveti Nikola održano je na varaždinskim gradskim bazenima povodom dana Grada Varaždina uz sudjelovanje 344 natjecatelja iz 15 ponajboljih hrvatskih plivačkih klubova,  po dva iz susjedne Slovenije i Bosne i Hercegovine, te jednog iz Mađarske. Plivački klub Olimp Terme Tuhelj, pod vodstvom trenera mag. cin. Maje Bešenić nastupio je sa 10 plivača i 2 plivačice. Jednodnevno natjecanje podijeljeno u jutarnji i popodnevni dio bodovalo se za Mini Grand Prix Hrvatska po uzoru na FINA plivačka natjecanja diljem Europe. Bodove dobiva prvih deset plivača i plivačica koji ostvare najviše bodova iz četiri zadane plivačke discipline. Olimpovci su i ovaj puta u Varaždinu ostavili odličan dojam. Ukupno su osvojili 10 medalja, od toga 7 zlatnih, 1 srebrnu i 2 brončane. Pobjednica mitinga je Tesa Novak u najstarijoj kategoriji (A) koja je zlatne medalje osvojila u svim disciplinama u kojima je i nastupila; 100, 200 i 400 slobodno, te 200 mješovito. Osvojila je i punih 25 bodova za HPS mini Grand prix Hrvatska, a poklonom organizatora nagrađena je i za najbolja  dva rezultata.  Mia Hren također je osvojila četiri medalje u kategoriji (C i C1); zlata na 100 prsno i 100 slobodno, a u konkurenciji sa starijima zlato na 400 slobodno i srebro na 200 mješovito. Mia je bila najbolja plivačica u kategoriji (C) u zbroju dva rezultata, također nagrađena posebnim poklonom organizatora. Lovro Futivić je u kategoriji (A) bio brončani na 100 i 200 prsno, a time i jedini predstavnik muške ekipe Olimpa sa medaljama na ovom natjecanju.  Lovro je bio i šesti na 800 slobodno.

Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana Karlo Borovčak u (A) kategoriji bio je peti na 200 leptir i sedmi na 800 slobodno. Manuel Jurak u (A) šesti na 400 slobodno, osmi na 200 prsno i deveti na 100 prsno. Mauro Šipek Glavač u (C) kategoriji bio je deseti na 400 slobodno iako čak dvije godine mlađi od konkurencije, sedmi na 100 prsno u (C1) i deveti na 100 slobodno također u (C1). Patrik Erceg je u (C1) bio šesti na 100 leptir i osmi na 100 slobodno, a šesti u (C) na  400 slobodno iako godinu dana mlađi od konkurencije. Luka Žmegač je u (C) kategoriji bio osmi na 200 slobodno. Od ostalih plivača Olimpa popravili su svoja osobna vremena; Gašpar Futivić, Bruno Ricijaš, Andrija Anić i Roko Damiani