Zlato i bronca na 41. Mitingu Mladosti 2013.

Datum: 18.11.2013

Zagreb: Prošli vikend održano je dvodnevno međunarodno plivačko natjecanje 41. po redu Miting Mladosti uz sudjelovanje 480 plivačica i plivača iz 44 plivačka kluba i reprezentativaca iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Grčke. Natjecanje je održano na bazenu ŠRC Mladost u organizaciji istoimenog Hrvatskog akademskog plivačkog kluba koje se boduje i za serijal natjecanja Grand Prix Hrvatska, sastavljen po uzoru na FINA Svjetski kup. Natjecanje je proteklo u dobroj organizaciji i velikom broju uzbudljivih utrka. Miting s pravom nosi naziv jednog od najzanimljivijih plivačkih natjecanja u našoj zemlji i prvi je jesenski domaći popračen televizijskim prijenosom finala. Prema riječima glavnog tajnika Hrvatskog plivačkog saveza Tomislava Karla miting je poslužio i kao kvalifikacija za prestojeće Europsko prvenstvo u malim bazenima koje će se održati sredinom prosinca u Danskoj. Profesor Ivica Androić na natjecanje je poveo svoje najbolje plivače; Ivana Kukolju, Nikolu Škofa i Filipa Husnjaka te plivačice; Janu Vranić, Tenu Šuto, Ivu Hršak, sestre Luciju i Leonardu Juričan, Leonardu Filipović i Klaru Očić. Natjecatelji su bili podijeljeni u tri kategorije. Prva kategorija bila je najstarija, otvorenog tipa, druga juniorska, a treća mlađe juniorska. Juniori su plivali u godištu 1996-1997., a juniorke u 1998.-1999. godištu. Plivači mlađi juniori plivali su u godištu 1998. i mlađi, a plivačice u godištu 2000. i mlađe. Sve jutarnje discipline plivale su se kao kvalifikacije, a popodnevne kao finalne utrke. Kvalifikacijsko natjecanje započelo je u subotu 16. 11. 2013. godine u 09:00 sati. Prema programu natjecanja prva je nastupila Jana Vranić na 50 metara slobodno i kvalificirala se u popodnevno finale s vremenom 27,37 sekundi. U finalu je bila još brža i s vremenom 27,13 sekundi osvojila zlatnu medalju u svojoj mlađe junirskoj konkurenciji. Ivan Kukolja je u finalu na 400 metara mješovito osvojio brončanu medalju s vremenom 4:37,78. U jakom finalu na 400 metara slobodno bio je deseti, a Filip Husnjak devetnaesti. Filip je plivao i 100 metara slobodno te zauzeo 50 mjesto što govori samo po sebi koliko je konkurencija bila jaka. Na 200 m slobodno nastupile su Klara Očić, Lucija Juričan  i Iva Hršak te u svojim kategorijama ostvarile; Klara Očić 14., Lucija 31. i Iva u otvorenoj kategoriji 76 mjesto. U disciplini 100 m prsno nastupile su Tena Šuto, i Nikolina Juričan. Tena je u kvalifikacijama zauzela 42., a Nikolina 50 mjesto.  U disciplini 100 m leđno Nikola Škof zauzeo je u kvalifikacijama zauzeo 34 mjesto. U disciplini 50 m slobodno nastuplile su sve naše plivačive. Osim već gore spomenute  Jane Vranić koja je bila zlatna, Tena Šuto bila je u kvalifikacijama 54., Klara Očić 72., Iva Hršak 82., Lucija Juričan 83., sestra Nikolina Juričan 86., Leonarda Filipović 87. mjesto. Na  50 m leptir nastupio je Nikola Škof i zauzeo 33 mjesto. U jakoj međunarodnoj konkurenciji plivačice i plivači PK Olimp Terme Tuhelj ostvarili su svoje trenutno najbolje rezultate, a trener prof. Ivica Androić bio je zadovoljstvo postignutim rezultatima, te kako se prošli vikend na Mladosti zaista dobro plivalo.

Za plivačice i plivače Olimpa nema odmora. Plivačka sezona u punom je tijeku. Već idući vikend na redu je Liga regije 4 u Sisku gdje se pliva II kolo u sklopu Regionalnog prvenstva Hrvatske.