Vili, Hana, Lara i Tesa osvojili medalje u Sisku

Datum: 10.12.2012

SISAK  PK Sisak Janaf okupio je prošle subote na 8.međunarodnom plivačkom mitingu „Sisak mali 2012.“, 576 plivača i plivačica iz 26 klubova, Hrvatske i BiH. Sisak mali je još jednom potvrdio status jednog od najjačih plivačkih natjecanja za mlađe dobne kategorije, u regiji. Organizacija mitinga  je već  tradicionalno, po uhodanom scenariju, tekla besprijekorno. Plivalo se u tri dobne kategorije; plivačice i plivači M1/W1rođeni 2001. godine, M2/W2 rođeni 2002.,i M3/W3 rođeni 2003. i mlađi/mlađe. Subota ujutro, dok je cijela Hrvatska bila zametena snijegom Olimpova plivačka karavana nije odustala od planiranog puta autobusom. Uspjeli su doći na cilj u Sisak nakon skoro 3 sata vožnje po snijegom zametenim cestama. Plivano je ukupno 9 individualnih, i jedna štafetna plivačka disciplina.

Dobitni trenerski dvojac, otac i sin Androić je okupio 24 najmlađih Olimpovaca, koji su pokazali kako brojčano mali ali zlata vrijedan klub, napreduje iz natjecanja u natjecanje. Ukupno su osvojili 6 medalja; 4 zlatne, te po jedna srebrnu i brončanu medalju.

Odlične rezultate na ovome natjecanju isplivao je zagorski Michael Phelps, kako ga svi u klubu zovu,Vili Sivec (rođen 2003. godine), osvojio je zlatne medalje u disciplinama 50 leptir, 50 slobodno, 100 mješovito. Njegova sestra, Hana osvojila je srebro u disciplini 50 leptir. Lara Lončarić zlato u disciplini 50 slobodno. Tesa Novak, broncu u disciplini 50 prsno.

U štafetnoj utrci 6x50 slobodno; Olimp1 (Nikola Iveković, Karlo Borovčak, Vili Sivec, Magda Topić, Magda Slovenec, Lara Lončarić) isplivava  5. vrijeme, Olimp2 (Željko Filipović,Manuel Jurak,Jakov Bašić,Marta Vidas, Marta Muraja, Hana Sivec) isplivava 17. vrijeme.

Na plivačkom natjecanju Sisak mali nastupili su: Željko Filipović,Manuel Jurak,Vili Sivec, Karlo Borovčak,  Jakov Bašić,  Leon Lončar, Dorian Škurina, Hana Sivec, Magda Slovenec, Lana Halapir, Lara Lončarić, Magda Topić, Marta Muraja, Marta Vidas, Ana Ljubić, Tesa Novak, Nikola Iveković. Posebno treba istaknuti one plivače koji su po prvi puta nastupili na nekom plivačkom natjecanju; Antonia Pek,  Leona Žnidarec, Rafaela Podlesek, Mauro Šipek-Glavač, Karla Matešić, Mario Juričan, i Lovro Futivić.

Plivačka natjecanja nastavljaju se već ovaj tjedan i to u dvostrukom programu. Mihael Vukić, i prof. Ivica Androić imaju reprezentativne obaveze,  odlaze u Istanbul na FINA Svjetsko prvenstvo u malim bazenima od 12.-16.12. 2012. godine, gdje Mihael nastupa kao senior.

Drugi dio Olimpovaca, točnije njih 10, (Ivan Kukolja, Filip Husnjak, Nikola Škof, Lovro Škurina, Zvonimir Androić, Jana Vranić, Tena Šuto, Klara Očić, Leonarda Filipović, i Nikolina Juričan) nastupa na Ekipnom PH ovog vikenda u Dubrovniku. Valja istaknuti kako će na ovome natjecanju nakon podulje natjecateljske stanke nastupiti Zvonimir Androić, i to u dvostrukoj ulozi trenera i natjecatelja.