Vili Sivec na postolju u Rijeci

Datum: 17.06.2014

RIJEKA: Organizator 27. Međunarodnog plivačkog mitinga „Primorje 2014 – Sv. Vid“ za mlađe kategorije plivača bio je PK Primorje Croatia osiguranje iz Rijeke. Jednodnevno natjecanje sa dugogodišnjom tradicijom koje se održava svake godine u čast Svetog Vida zaštitnika grada Rijeke odžano je u nedjelju, 15. 06. 2014. godine na olimpijskom bazenu Kantrida uz sudjelovanje više od 300 plivačica i plivača iz 19 plivačkih klubova iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Bosne i Hercegovine i Srbije.  Prema propozicijama natjecanja plivači i plivačice podijeljeni su u dvije grupe. U (A) grupi nastupili su dječaci i djevojčice rođeni 2002. godine, a (B) 2003. i mlađi. PK Olimp Terme Tuhelj predvođen trenerom mlađih kategorija Zvonimirom Androićem nastupio je sa  8 natjecatelja. Prvi dio natjecanja započeo je u 10,00 sati, a drugi u 15,45 sati popračen svečanim otvaranjem i utrkom 50 metara slobodno. U dosad najjačoj međunarodnoj konkurenciji mladi plivači PK Olimp Terme Tuhelj odlično su se snašli. Vili Sivec je u kategoriji (B) osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 leptir. Na 100 leptir i 100 slobodno bio je četvrti, na 50 slobodno peti i 200 mješovito šesti. Njegova sestra Hana Sivec također u kategoriji (B) osvojila je 4 mjesto na 50 leptir, ujedno i najbolje plasirana predstavnica plivačica iz Hrvatske u toj disciplini. Na 100 leptir osvojila je šesto mjesto. Tesa Novak plivala je u kategoriji (B) sa godinu dana starijim plivačicama i osvojila peto mjesto na 50 slobodno, dva puta bila je šesta na 50 prsno i 100 slobodno i dva puta jedanaesta na 100 prsno i 200 mješovito. Lara Lončarić je u kategoriji (B) bila dva puta deseta na 50 i 100 slobodno, dvanaesta na 50 prsno i 200 mješovito i trinaesta na 100 prsno. Dorian Škurina je u kategoriji (B) bio deveti na 100 leptir. Lovro Futivić je u kategoriji (A) bio deseti na 50 prsno i dvanaesti na 100 prsno. Po prvi puta u sportskoj karijeri Luka Žmegač je u kategoriji (B) sa godinu dana starijim plivačima plivao disciplinu 200 mješovito i osvojio petnaesto mjesto. U kategoriji (A) je Manuel Jurak bio osamnaesti na 100 slobodno. U ukupnom zbiru bodova Olimp Terme Tuhelj osvojio je 9 mjesto. Trener Zvonimir Androić zadovoljan je postignutim rezultatima svojih plivača i plivačica i naglasio da će rezultati na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u Sisku početkom srpnja biti i bolji obzirom da će tada njegovi plivači biti u zenitu forme koju studiozno priprema kako sa sportskim direktorom Ivicom Androićem tako i znanjem stečenim na studiju u Americi. Ovo međunarodno natjecanje bilo je i odlična prilika koju su Olimpovci iskoristili i za promociju svoje županije i slogana „Bajka na dlanu“.