Tesa Novak osvojila HPS mini Grand prix Žabac 2017.

Datum: 29.03.2017

Zagreb: Plivačice i plivači PK Olimp Zabok nastupili su na dvodnevnom međunarodnom Plivačkom mitingu Žabac 2017. Natjecanje je održano u Zagrebu na velikom 50 metarskom bazenu Sportskog centra Mladost u organizaciji tamošnjeg Hrvatskog akademskog plivačkog kluba Mladost. Ovogodišnji 10. po redu miting za kadete i mlađe kadete okupio je više od 300 plivačica i plivača iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Održan je u subotu popodne i nedjelju u jutro, 25. i 26. ožujka 2017. Godine. Miting je bio ujedno i peta postaja iz serijala HPS mini Grand prix Hrvatska. Prema propozicijama organizatora prva tri natjecatelja u svakoj disciplini i kategoriji nagrađeni su medaljama, a peharima najbolji u zbiru bodova iz dvije discipline. 12 natjecatelja Olimpa od toga 8 plivača i 4 plivačice osvojili su ukupno u dva dana natjecanja 8 medalja od čega 3 zlatne i 5 brončanih.

Najbolji pojedinac iz redova Olimpa bila je kadetkinja Tesa Novak koja je odličnim plivanjem osvojila Plivački miting Žabac u ženskoj konkurenciji. Sa novih 25 bodova uvjerljivo vodi i nadalje u ukupnom plasmanu za HPS mini Grand prix Hrvatska. Tesa je osvojila zlatne medalje na 100 i 800 slobodno, te 200 mješovito. Tri medalje brončanog sjaja osvojio je Patrik Erceg u kategoriji mlađih kadeta i to na 400 i 800 slobodno i 100 leptir. Mauro Šipek Glavač bio je u mlađim kadetima brončani na 200 mješovito. Mia Hren je također u mlađim kadetkinjama bila brončana ali na 400 slobodno. Od ostalih vrijednih rezultata izdvajamo peto mjesto Jane Pavalić u mlađim kadetkinjama na 400 slobodno.  Pod stručnim vodstvom prof. Ivice Androića i mag. cin. Maje Martinić za PK Olimp nastupili su još ;  Vanja Bartol,  Petar Pavalić, Gašpar Futivić, Ivan Bogdanić, Noa Benčić, Andrija Anić i Viktor Ostriž koji su popravili svoja osobna vremena i na reprezentativan način promovirali svoju Županiju i grad Zabok. Viktor Ostriž ujedno i svoju Zagrebačku županiju. Iduća postaja za Olimpovce je Celje, 01. 04. 2017. godine i tamošnji Uskršnji miting.