Tesa Novak osvojila 4 medalje na Prvenstvu Hrvatske u Dubrovniku

Datum: 15.02.2017

DUBROVNIK: Plivačice i plivači PK Olimp Zabok nastupili su prošli vikend u Dubrovniku na Prvenstvu Hrvatske u plivanju za kadete. Natjecanje je održano 11. i 12. veljače 2017. godine na 25 metarskom bazenu Gruž u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i plivačkog kluba Jug iz Dubrovnika. Nakon dužeg vremena Hrvatski plivački savez vratio je u program natjecanja ponovo zasebno Kadetsko prvenstvo Hrvatske odvojeno od općeg Prvenstva Hrvatske i prvenstva za dobne skupine. Nastupilo je dvjestotinjak natjecatelja koji su prethodno otplivali kvalifikacijske norme potrebne za nastup. Prema propozicijama natjecanja 22 individualne discipline i 9 štafetnih utrka isplivane su kao direktna finala podijeljena u tri dijela natjecanja, dva u subotu i jednog u nedjelju. Plivački klub Olimp Zabok pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića put Dubrovnika krenuo je u petak sa 4 natjecatelja, 1 plivačicom i 3 plivača. Najbolja iz redova Olimpa i jedina osvajačica državnih odličja u Dubrovniku bila je kadetkinja Tesa Novak koja je postala državnom prvakinjom u 3 discipline, a u 1 je bila doprvakinja. Prva disciplina natjecanja 400 slobodno za kadetkinje odmah je pokazala da će natjecanje biti izuzetno uzbudljivo.

Tesa Novak postala je državnom prvakinjom na 400 slobodno s rezultatom 4:30,17 pobijedivši drugoplasiranu za svega 11 stotinki sekunde.  Nastavila je s nizom osvajanja zlatnih medalja i na 100 slobodno postala državnom prvakinjom s rezultatom 59,78. U nedjelju je pak postala državnom prvakinjom u disciplini 200 slobodno s rezultatom 2:09,67 i doprvakinjom na 100 leptir s vremenom 1:07,38. O ostalih vrijednih rezultata potrebno je spomenuti i odlično deveto mjesto  Patrika Ercega kao mlađeg kadeta u konkurenciji sa starijima na 800 slobodno. Gašpar Futivić i Mauro Šipek Glavač plivali su s pozivnicom Hrvatskog plivačkog saveza dobivši  „Wild Card“ i dali svoj najbolji doprinos te iskoristili ovo natjecanje za prikupljanje iskustava za nastavak. Iduće natjecanje za mlađe uzraste je Miting sv. Patrika u Zagrebu sredinom ožujka 2017. godine.