Sv. Patrik- 8 medalja,i 3 velika pehara puna bombona

Datum: 18.03.2013

ZAGREB   Plivački klub Novi Zagreb prošli je vikend već  tradicionalno organizirao deveto po redu plivačko natjecanje „Sv. Patrik“, pod  pokroviteljstvom Irskog konzulata u RH. Ovogodišnji Patrik na 25-metarskom bazenu plivališta Utrina, u dva dana natjecanja okupio je čak 679 plivača iz 20 hrvatskih plivačkih klubova. U subotnjem dijelu programa plivane su 4 sprinterske, 50 metarske discipline (leptir, leđno, prsno, slobodno) i jedna štafetna utrka. Dok su oni mlađi, u nedjelju plivali  također 4 sprinterske discipline ali 25-metarske, te jednu štafetnu utrku. Za svaku disciplinu podijeljene su medalje, pehari i praktične nagrade. Pobjednik mitinga je natjecatelj s najmanjim zbrojem vremena postignutih u sve 4 discipline.

Plivačice i plivači bili su podijeljeni u slijedeće dobne grupe;

- GRUPA A –dječaci/djevojčice, godište 2001. – program subota,

- GRUPA B –, dječaci/djevojčice, godište 2002. – program subota,

- GRUPA C –, dječaci/djevojčice, godište 2003. – program nedjelja,

- GRUPA D –, dječaci/djevojčice godište 2004. i mlađi – program nedjelja,

PK Olimp-Terme Tuhelj na ovom plivačkom natjecanju za najmlađe kategorije plivača sudjeluje svake godine, ovaj puta s 15 plivača, osam u subotnjem, i sedam u nedjeljnom dijelu programa.

Prvog dana natjecanja, subota; Magda Slovenec (B), osvaja 12. mjesto-50 slobodno, i 15. mjesto-50 prsno, Nikola Iveković (A), 12. mjesto-50 leptir, 13. mjesto-50 leđno, 8. mjesto-50 prsno, 7. mjesto-50 slobodno, Karlo Borovčak (B), 12. mjesto-50 leđno. Od ostalih plivača u subotnjem dijelu programa nastupili su još: Marta Vidas, Lana Halapir, Manuel Jurak, Lovro Futivić, i Željko Filipović.

Odlični plivački rezultati nastavljeni su i drugog dana natjecanja. Ukupno je osvojeno 3 pehara, i 8 medalja; 2 zlata, 3 srebra, i 3 bronce.

Hana Sivec (C),2. mjesto-25 leptir, 5. mjesto-25 leđno, 9. mjesto-25 prsno. Lara Lončarić (C), 3 mjesto-25 leptir, 4. mjesto-25 leđno, 6. mjesto-25 prsno, 3.mjesto-25 slobodno. Tesa Novak (D), 2. mjesto-25 leptir, 1.mjesto-25 prsno, 2. mjesto-25 slobodno. Vili Sivec (C), 1. mjesto-25 leptir, 6. mjesto-25 leđno, 10. mjesto-25 prsno, 3. mjesto-25 slobodno. Jakov Bašić (C), 16. mjesto-25 slobodno. Od ostalih plivača u nedjeljnom dijelu nastupili su još: Leon Lončar ,i Mauro Šipek-Glavač . Mauro (rođen 2006. godine) je ujedno bio jedan od 8 najmlađih plivača na ovome natjecanju. U ukupnom zbroju sve 4 isplivane discipline osvojio je odlično 42. mjesto od ukupno 137 plivača u njegovoj kategoriji ( grupa D, rođeni 2004. i mlađi) ostavivši iza sebe starije plivače.

Plivači Olimpa osvojili su u ukupnom zbroju isplivanih vremena uz medalje, i tri velika pehara puna bombona. Lara Lončarić (C), osvojila je treće mjesto, Tesa Novak (D), osvojila je drugo mjesto, i Vili Sivec (C), osvojio je treće mjesto.

Stariji plivači Olimpa ovaj tjedan nastupaju na PH u Rijeci od 21.-24.03. 2013. godine. Boje Olimpa na ovome natjecanju branit će; Mihael Vukić, Ivan Kukolja, Lovro Škurina, Nikola Škof, Filip Husnjak, Tena Šuto, Jana Vranić, i Klara Očić.

Na ovome natjecanju po prvi puta predstavljen je i za sada djelomično novo-oslikan, futuristički Olimpov kombi.