Plivačice Olimpa izborile viši rang na Ekipnom PH u Zadru

Datum: 23.12.2014

Ovogodišnje Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju održano je prošli vikend, 20. i 21. prosinca 2014. na dvije lokacije. Plivački klubovi rangirani u A i B skupinama od prvog do šesnaestog mjesta plivali su na 25 metarskom bazenu splitskog Poljuda, a C rangirani iznad šesnaestog mjesta na zadarskom Višnjiku. Muška ekipa PK Olimp Terme Tuhelj natjecala se u B skupini plivačkih klubova u Splitu, predvođeni trenerom Zvonimirom Androićem, koji je ovom prilikom obukao i plivačko odijelo kako bi pomogao u prikupljanju bodova za ekipu. Pored Zvonimira uspješno su nastupili plivači; Goran Huško, Filip Husnjak, Karlo Iljaš, Nikola Iveković i Željko Filipović. Ženska ekipa Olimpa borila se u C skupini klubova u Zadru predvođena sportskim direktorom Ivicom Androićem i trenericom Majom Bešenić.  Za PK Olimp nastupile su plivačice; Jana Vranić, Marta Vidas, Lara Lončarić, Tesa Novak i Suzana Ćorić. Prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza u svakoj disciplini programa nastupili se po dva najbolja predstavnika svakog kluba. Natjecali su se za bodove i ukupni zbir svih pojedinačnih i štafetnih utrka za konačan ekipni plasman plivačkih klubova u 2014. godini. Muška ekipa Olimpa svojim je angažmanom i profesionalnim pristupom u jakoj konkurenciji uspjela zadržati prošlogodišnji status i ostanak u B skupini plivačkih klubova osvojivši ukupno 12527 bodova. Iz B skupine u višu su skupinu prešli splitski Grdelin i Osijek Žito, a skupinu napuštaju Čakovečki plivački klub i Šibenik. U Zadru je borba za ulazak u viši B razred Ekipnog prvenstva države trajala do samog kraja trećeg dijela natjecanja. Niti mlađe juniorski rekord Jane Vranić na 100 slobodno kojeg je oborila nije bio sigurna ulaznica za viši rang. Na kraju je ženska ekipa Olimpa sa drugim mjestom u ukupnom plasmanu osvojivši 12662 boda ostvarila dugo željeni cilj i prešla u višu B skupinu natjecanja. U viši rang natjecanja prelazi još i Plivački klub Novi Zagreb. Plivačice i plivači PK Olimp Terme Tuhelj svojim su odličnim plivanjem ovaj puta za boje svoje ekipe još jednom na reprezentativan način prezentirali svoju županiju i slogan Bajka na dlanu, te svim štovateljima plivanja u svom kraju darovali pravi poklon za predstojeće blagdane.