Plivači Olimpa izborili viši rang na Ekipnom PH u Koprivnici

Datum: 15.12.2013

Koprivnica: Priređivać ovogodišnjeg Ekipnog C prvenstva Hrvatske u plivanju je plivački klub Cerine  iz Koprivnice. Organizator, Hrvatski plivački savez odredio je na temelju prošlogodišnjih rezultata sudioneke prvenstva. U muškoj konkurenciji to su plivački klubovi; Arena iz Pule, Rijeka, Olimp Terme Tuhelj, Delfin iz Rovinja, Nevera, Zadar i Jadera iz Zadra, domaćin Cerine, Šibenik, Vinkovački plivački klub, Đakovo i Kaštela iz Kaštel Kambelovca. U ženskoj konkurenciji nastupili su plivački klubovi;  Arena iz Pule, Čakovečki plivački klub, Nevera i Jadera iz Zadra, Olimp Terme Tuhelj, Barok  iz Varaždina, Rijeka, Vinkovački plivački klub i Kaštela iz Kaštel Kambelovca. Dvodnevno natjecanje održano je u subotu,  14. 12.  i  nedjelju, 15. 12. 2013. godine u tri dijela programa. Ekipno prvenstvo bilo je jako uspješno za plivače plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj koji su se zbirom bodova i osvojenim prvim mjestom uspjeli kvalificirati u B viši rang natjecanja. Da su u Olimpu radi i razmišlja ozbiljno jest i činjenica da su zbog toga pozvani,  Mihael Vukić, student sveučilišta Louisville, Kentucky, USA, Zvonimir Androić, netom plivač sveučilišta Cleveland State, USA i Goran Huško  sa sveučilišta u Zagrebu, kako bi svojim doprinosom osigurali mjesto u višem razredu natjecanja u muškoj konkurenciji.  Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju je natjecanje na kojem plivči plivaju za svoj klub. Ne dodjeljuju se medalje, a raspored plivača po prugama nije određen po njihovim najbolje otplivanim vremenima već po pripadnosti ekipi. Rezultati svakog plivača pretvaraju se u bodove i pribrajaju ukupnom zbroju bodova ekipe. Natjecanje se odvija posebno u muškoj i posebno u ženskoj konkurenciji, a svaki klub može imati jednu mušku i jednu žensku ekipu. Svaka ekipa mora popuniti svaku disciplinu programa sa po dva plivača. Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju dijeli se na A, B i C prvenstvo. Na A prvenstvu nastupa prvih 8 klubova u Hrvatskoj, na B prvenstvu nastupaju klubovi plasirani od 9. do 16. mjesta, a na C prvenstvu nastupaju svi klubovi plasirani iznad 17. mjesta i klubovi koji u prošloj sezoni nisu nastupili na prvenstvu. Natjecanje su otvorili Mihael Vukić prvim mjestom  i trećim Jana Vranić u disciplini 50 metara slobodno. Ivan Kukolja potom je pobijedio na 400 metara slobodno malo ispred Filipa Husnjaka koji je bio drugi. U istoj disciplini Jana Vranić također je bila druga. Na 100 metra prsno Goran Huško zauzeo je drugo, a Nikola Škof četvrto mjesto. U disciplini 100 metara leđno Nikola Škof bio je drugi, a Zvonimir Androić, četvrti. Štafeta PK Olimp Terme Tuhelj u sastavu, Zvonimir Androić, Goran Huško, Mihael Vukić i Ivan Kukolja je u disciplini 4 x 100 metara mješovito bila uvjerljivo najbolja. U ženskoj štafeti iste discipline, Klara Očić, Nikolina Juričan, Jana Vranić i Lucija Juričan bile su sedme. Nakon prvog dijela natjecanja muška ekipa Olimpa uvjerljivo je vodila u ukupnom plasmanu, a ženska ekipa zauzela je sedmo mjesto. U drugom dijelu natjecanja, Mihael Vukić i Jana Vranić osvojili su prva mjesta u disciplini 100 metara slobodno. Nikola Škof bio je drugi na 200 metara leđno. Ivan Kukolja i Lovro Škurina osvojili su prvo i drugo mjesto u disciplini 200 metara leptir, a Goran Huško i Nikola Škof drugo i treće na 100 metara mješovito. U disciplini 100 metara mješovito, Jana Vranić bila je druga. U štafeti 4 x 100 metara slobodno, Mihael Vukić, Nikola Škof, Filip Husnjak i Ivan Kukolja bili su ponovo uvjerljivo najbolji. Ženska štafeta u sastavu, Jana Vranić, Klara Očić, Iva Hršak i Lucija Juričan bila je šesta. Nakon drugog dijela natjecanja muška ekipa Olimpa pojačala je vodstvo u ukupnom poretku,  a ženska ekipa ostala je na istom sedmom mjestu. U trećem dijelu natjecanja nastavlja se uspješan niz Olimpovaca. Ivan Kukolja osvojio je prvo mjesto u disciplini 200 metara mješovito. U istoj disciplini je Filip Husnjak bio četvrti. Među plivačicama je Jana Vranić bila prva. Drugo mjesto osvojio je Goran Huško u disciplini 200 metara prsno. Na 100 metara leptir Mihael Vukić osvojio je prvo, a Jana Vranić drugo mjesto. U zadnjoj pojedinačnoj disciplini 200 metara mješovito, Ivan Kukolja bio je najbolji, a Nikola Škof četvrti. U ukupnom zbiru bodova plivači PK Olimp Terme Tuhelj  osvojili su prvo mjesto sa 14.216 bodova i time prešli u višu B kategoriju plivačkih klubova. Plivačice su osvojile 10.584 boda i zauzele sedmo mjesto. Trener profesor Ivica Androić iznimno je zadovoljan postignutim rezultatima. Svi natjecatelji istinski su se borili za svaki bod i pripadnost klubu. U Koprivnici su još jednom na pravi način prezentirali svoju županiju i njezin slogan „Bajka na dlanu“.

Plivački klub Olimp Terme Tuhelj predvođen profesorom Ivicom Androićem nastupio je u Koprivnici sa 14 natjecatelja.  Redom; Mihael Vukić, Zvonimir Androić, Goran Huško, Ivan Kukolja, Filip Husnjak, Nikola Škof, Lovro Škurina, Jana Vranić, Iva Hršak, Lucija Juričan, Klara Očić, Leonarda Filipović, Nikolina Juričan i Tesa Novak.

Značajniji rezultati u prvom dijelu:

50 slobodno (M):  Mihael Vukić, 1. i Lovro Škurina, 15. mjesto.

50 slobodno (Ž): Jana Vranić, 3.  i Klara Očić, 14. mjesto.

400 slobodno (M):  Ivan Kukolja, 1. i Filip Husnjak, 2. mjesto.

400 slobodno (Ž): Jana Vranić, 2. i Lucija Juričan, 16. mjesto.

100 prsno (M):   Goran Huško, 2. i Nikola Škof, 4. mjesto.

100 prsno (Ž):  Leonarda Filipović, 17.  i Nikolina Juričan, 19. mjesto.

100 leđno(M): Nikola Škof, 2.  i Zvonimir Androić, 4. mjesto.

100 leđno(Ž): Klara Očić, 11. mjesto.

4 x 100 mješovito (M):  Olimp Štafeta, 1. mjesto.

4 x 100 mješovito (Ž):  Olimp Štafeta, 7. mjesto.

Značajniji rezultati u drugom dijelu:

100 slobodno (M) : Mihael Vukić, 1.  i Ivan Kukolja, 8. mjesto.

100 slobodno (Ž): Jana Vranić, 1. i Iva Hršak, 17.  mjesto.

200 leđno (M): Nikola Škof, 2. i Zvonimir Androić, 8. mjesto.

200 leđno (Ž): Klara Očić, 13. i Lucija Juričan, 20. mjesto.

200 leptir (M): Ivan Kukolja, 1. i Lovro Škurina, 2. mjesto.

200 leptir (Ž): Nikolina Juričan, 10. i Iva Hršak, 15. mjesto.

100 mješovito (M): Goran Huško, 2. i Nikola Škof, 3. mjesto.

100 mješovito (Ž): Jana Vranić, 2. i Klara Očić, 15. mjesto.

4 x 100 slobodno (M): Olimp Štafeta, 1. mjesto.

4 x 100 slobodno (Ž): Olimp Štafeta, 6 mjesto.

Značajniji rezultati u trećem dijelu:

200 slobodno (M): Ivan Kukolja, 1. i Filip Husnjak, 4. mjesto.

200 slobodno (Ž): Jana Vranić, 1. i Klara Očić, 12. mjesto.

200 prsno (M): Goran Huško, 2. i Nikola Škof, 5 mjesto.

200 prsno (Ž): Nikolina Juričan, 18. i Tesa Novak 20. mjesto.

100 leptir (M): Mihael Vukić, 1. i Lovro Škurina, 5. mjesto.

100 leptir (Ž): Jana Vranić, 2. i Iva Hršak, 17. mjesto.

200 mješovito (M) : Ivan Kukolja, 1.  i Nikola Škof,  4. mjesto.

200 mješovito (Ž): Klara Očić, 14. i Lucija Juričan 16. mjesto.

Iduće natjecanje na kojem će nastupiti plivačice i plivači PK Olimp Terme Tuhelj je međunarodni Miting Rekorda u Zagrebu, 28. prosinca 2013. godine, koje se  tradicionalno održava na kraju kalendarske godine na plivalištu ŠRC Mladost.