PK Olimp Zabok na Vidri osvojio 14 medalja

Datum: 02.11.2016

Zagreb: Plivački klub Olimp Zabok nastupio je prošle subote u Zagrebu na tradicionalnom jedanaestom po redu plivačkom natjecanju Vidra 2016. Uspješni organizator bio je Zagrebački plivački klub. Natjecanje je održano na 25 metarskom bazenu Utrina uz sudjelovanje 474 plivača iz 18 ponajboljih hrvatskih klubova. Jednodnevno natjecanje podijeljeno u dva dijela održano je 22. listopada 2016. godine. Plivački klub Olimp Zabok predvođen sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem i trenericom mlađih kategorija mag. cin. Majom Martinić nastupio je u Zagrebu sa 20 plivača koji su se prema propozicijama organizatora natjecali u pet dobnih kategorija. Ukupno su osvojili 14 medalja od toga 6  zlatnih, 4 srebrne i 4 brončane. Na kraju programa plivala se iznimno atraktivna muško ženska štafeta sastavljena od 5 plivača i  5 plivačica iz svih kategorija na 10 x 50 slobodno. Osvojili su odlično 5 mjesto. Najviše medalja za Olimp osvojila je Tesa Novak, ukupno 5.

Osvajači medalja po kategorijama:

Kategorija (A):

Karlo Iljaš: srebro na 100 slobodno.

Hana Sivec: bronca na 100 leptir.

Kategorija (B):

Tesa Novak: zlata na 100 mješovito, slobodno, leptir i prsno, te bronco na 100 leđno.

Kategorija (C):

Vili Sivec: zlato na 100 leptir.

Kategorija (E):

Mauro Šipek Glavač: bronca na 100 leptri i prsno.

Patrik Erceg: srebro na 100 leptir.

Mia Hren:  zlato na 100 slobodno i srebra na 100 mješovito i leđno.

Od ostalih vrijednih rezultata Jana Pavalić bila je nadomak medalje osvojivši četvrto mjesto na 100 slobodno, Nikola Iveković i Lovro Futivić bili su peti na 100 prsno, Lana Halapir šesta na 100 leptir, Magda Slovenec osma na 100 leđno i Lara Lončarić deseta na 100 prsno.

Olimpova štafeta na 10 x 50 slobodno u sastavu; Tesa Novak, Manuel Jurak, Petar Pavalić, Hana Sivec, Mia Hren, Jana Pavalić, Vanja Bartol, Patrik Erceg, Vili Sivec i Karlo Iljaš osvojila je odlično peto mjesto. Za plasman na četvrto mjesto nedostajalo je 5 stotinki sekunde. Na natjecanju su još nastupili, Dora Vlašić, David Benčić, Gašpar Futivić i Roko Damiani koji su popravili svoja osobna vremena. Na reprezentativan su način tako u Zagrebu promovirali Krapinsko zagorsku županiju i Grad Zabok. Na redu je jednodnevno plivačko natjecanje za mlađe uzraste u Koprivnici, 05. 11. 2016. godine.