PK Olimp u Sisku osvojio pet medalja

Datum: 24.06.2015

Sisak: Trojica plivača Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj predvođeni sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem nastupili su 13. lipnja 2015. godine na jednodnevnom međunarodnom plivačkom natjecanju HPS Grand Prix 17. „Sisak“. Uspješni organizator bio je Plivački klub Sisak-Janaf. Natjecanje je održano na 50 metarskom zatvorenom bazenu Športskog centra Sisak, uz nazočnost 19 ponajboljih plivačkih klubova iz Hrvatske i jednog iz susjedne Mađarske. To je ujedno i peti miting u nizu natjecanja za Grand Prix Hrvatska. Nastupio je 231 natjecatelj podijeljen u 3 dobne kategorije. Filip Husnjak plivao je u kategoriji (M1) u kojoj su nastupili plivači 1996 godište i stariji. Karlo Iljaš i Tin Bodganić plivali su u (M3) kategoriji rezerviranoj za 1999. i 2000. godište.  Plivačice i plivači nadmetali su se za medalje u individualnim disciplinama, pehare za najbolje rezultate u dvije discipline, novčane nagrade i bodove za ukupni poredak na HPS Grand Prix-u. Olimpovci su osvojili ukupno 5 individualnih medalja, od toga 1  zlatnu, 3 srebrne  i 1 brončanu.

Zlatnu medalju u konkurenciji ponajboljih hrvatskih plivača koji su sudjelovali na ovom iznimno jakom natjecanju osvojio je Karlo Iljaš (M3) u disciplini 1500 metara slobodno. U istoj disciplini je Filip Husnjak (M1) bio srebrni, a Tin Bogdanić (M3) brončani. Filip Husnjak osvojio je još dvije srebrne medalje i to u disciplinama 200 slobodno i 200 leptir. Od ostalih vrijednih rezultata potrebno je izdvojiti šesto i sedmo mjesto Karla Iljaša  na 200 i 400 slobodno, osmo mjesto 100 slobodno  i dva deveta mjesta Tina Bogdanića u disciplinama 50 leptir i 200 slobodno.