Olimpovi plivači osvojili 26 medalja u Ptuju

Datum: 10.05.2012

PTUJ Ovogodišnja sezona otvorenih bazena već tradicionalno je za plivače Olimpa započela  u Ptuju-Slovenija. Plivački klub Terme-Ptuj odlično je organizirao prošlog vikenda  8. Međunarodni plivački miting „Pokal Terme Ptuj 2012“.  Natjecanje je okupilo 535 plivača iz 31 plivačkog kluba; Njemačke, Hrvatske i Slovenije, podijeljenih u 4 muške i 4 ženske zatvorene dobne kategorije.

U subotu rano ujutro put Slovenije krenuo je autobus s 39 plivača PK Olimp-Terme Tuhelj po nove sportske uspjehe. Odlično vrijeme tijekom subote plivačima je omogućilo rezultate koji su okrunjeni  mnogobrojnim medaljama.

Prvog dana medalje za Olimp osvojili su: Mihael Vukić, Ivan Kukolja, Jana Vranić i Lovro Škurina.

Prve dvije discipline, 50 prsno i 50 slobodno, prema propozicijama organizatora natjecanja imala su svoje jutarnje kvalifikacije i poslijepodnevna finala.

U jutarnjim kvalifikacijama discipline 50 prsno Teni Šuto nedostajalo je jedno mjesto za plasman u finale osam najboljih .

U disciplini 50 slobodno nakon jutarnjih kvalifikacija u finalu su plivali slijedeći plivači i ostvarili ove rezultate: Mihael Vukić  kat. B, 1. mjesto, Lovro Škurina, kat. D, 4. mjesto, Tena Šuto kat. B., 7. mjesto, Jana Vranić kat. D, 1. mjesto.

100 slobodno; Mihael Vukić kat. B, 1. mjesto, Jana Vranić, kat. D, 2. mjesto,

50 leptir Mihael Vukić kat. B, 1. mjesto, Lovro Škurina, kat. D, 1. mjesto, Jana Vranić, kat. D, 1. mjesto

200 mješovito; Ivan Kukolja, kat. A, 1. mjesto,

200 slobodno; Ivan Kukolja kat. A, 1. mjesto, Mihael Vukić, kat. B, 3. mjesto.

Pred kraj subotnjeg dijela plivače je osvježila kiša koja nije poremetila odlične rezultate.

Nedjelja ujutro-u šest sati, okupilo se 13 ponajboljih Olimpovaca koji su unatoč temperaturi od samo 7 stupnjeva celzijevih i  kiši koja ih je pratila do početka natjecanja odlučili potvrditi rezultate prvog dana. Vremenske nepogode u Ptuju ponavljaju se svake druge godine kada je također bilo kišovito i vrlo hladno ali to ih nije omelo u ostvarenju odličnih plivačkih rezultata.

Drugi dan natjecanja otvoren je disciplinom;

100 leptir gdje je Mihael Vukić očekivano osvojio 1. mjesto.

100 prsno, kat. D, Emil Štulec osvojio je 1. mjesto, a njegov klupski kolega Mislav Hren, 2. mjesto, Karlo Iljaš, kat. E, osvojio je 1. mjesto, uz njih medaljom srebrnog sjaja, kat. B plivačica, okitila se Tena Šuto.

100 leđno, Filip Husnjak, C kat., osvojio je 3. mjesto,Tin Bogdanić, kat. D, 2. mjesto , Mislav Hren , 3. mjesto, Željko Filipović, kat. E plivača, 2. mjesto u istoj disciplini, Klara Očić, D kat., 1. mjesto.

200 leptir; Ivan Kukolja, kat. A, 1. mjesto,  Mihael Vukić, kat. B, 1. mjesto,

200 prsno; Tena Šuto, kat. B, 2. mjesto, Leonarda Filipović, kat. C, 3. mjesto.

1500 slobodno; Ivan Kukolja, kat. A, 1. mjesto, Filip Husnjak, kat. C, 1. mjesto.

Uz njih, drugog dana odlični su bili Lovor Škurina i Jana Vranić ali budući nisu imali konkurencije u svojim kategorijama, a sukladno propozicijama natjecanja, nisu mogli primiti medalje iako su po isplivanim vremenima bili bolji od starijih plivača koji su nastupili.

Na kraju natjecanja proglašen je i najbolji plivač, s ukupno prikupljenih 1574 bodova, naravno, kako je to bio reprezentativac i član PK Olimp Mihael Vukić koji je od organizatora primio pehar i prigodnu novčanu nagradu.

Uz gore navedene plivače na ovome natjecanju nastupili su: Filip Basa, Karlo Borovčak, Dominik Brodar, Karlo Hren, Lovro Hren, Mario Iveković, Nikola Iveković, Leon Lončar, Antonio Petecin, Vili Sivec, Dorian Škurina, Lana Halapir, Dorotea Iveković, Lucija Juričan, Nikolina Juričan, Mia Lež, Lara Lončarić, Karla Matešić, Tesa Novak, Antonia Pek, Hana Sivec, Magda Slovenec, Anamarija Tršinski, Laura Ulama, Marta Vidas i Helena Črnjević.

Ovaj petak je na bazenu Termi-Tuhelj, 2. natjecanje Olimpove škole plivanja. Svi plivači koji nastupe na ovome natjecanju bit će nagrađeni prigodnim nagradama sponzora i diplomama, a oni najbolji i medaljama. Uz veliki broj plivača koji će nastupiti, očekuje se i veliki broj gledatelja-navijača koji su pohodili ovo natjecanje i prošle godine te zdušno bodrili svoje favorite.