Olimpovci odlični u Sisku i Kranju

Datum: 26.01.2016

Sisak: Plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupili su u subotu, 16. siječnja 2016. godine na Regionalnom plivačkom natjecanju u Sisku. Plivalo se treće i četvrto kolo Lige Regije 4 u organizaciji tamošnjeg plivačkog kluba Sisak Janaf. Natjecanje je održano na 50 metarskom zatvorenom bazenu ŠRC Sisak uz nazočnost plivačkih klubova naše regije koja prema ustroju Hrvatskog plivačkog saveza obuhvaća pored naše i Sisačko-moslavačku, Varaždinsku, Međimursku, Koprivničko-križevačku, Virovitičko-podravsku, Bjelovarsko-bilogorsku, Požeško-slavonsku, Osječko-baranjsku i Vukovarsko-srijemsku županiju. Jedan od ciljeva ovog natjecanja je i privikavanje na veliki olimpijski 50 metarski bazen na kojem će se plivati Regionalno prvenstvo Hrvatske u veljači ove godine. Prema propozicijama na Ligi koja obuhvaća osam kola nadmeću se sve dobne kategorije plivača. Plivački klub Olimp Terme Tuhelj predvođen sportskim direktorom prof. Ivicom Androićem nastupio je sa 6 plivačica i 14 plivača u svim kategorijama. Da se u klubu dobro radilo dokazuje činjenica o 12 prvih, 13 drugih i 15 trećih mjesta na natjecanju. Pobjednici individualnih utrka bili su; Filip Husnjak u kategoriji (A) na 200 metara slobodno, Karlo Iljaš u (B) na 200 i 400 slobodno, Nikola Iveković u (B) na 50 i 200 prsno, Vili Sivec u (C) na 100 i 200 leptir, Luka Žmegač u (D) na 50 leđno,  Patrik Erceg u (D) na 100 leptir, Mauro Šipek Glavač u (D) na 200 mješovito, Gašpar Futivić u (D) na 50 prsno i Hana Sivec među djevojčicama u kategoriji (B) na 50 leptir. Od drugoplasiranih izdvajamo slijedeće rezultate; Tin Bogdanić u kategoriji (A) na 200 leđno, Lovro Futivić u (C) na 200 prsno, Manuel Jurak u (C) na 100 i 200 slobodno, Magda Slovenec u (B) na 50 i 100 leđno, te Lana Halapir u (B) na 200 leptir. Od  trećeplasiranih izdvajamo rezultate; Bruno Ricijaš u kategoriji (D) na 50 leđno i Marija Žnidarec također u (D) na 100 slobodno. Od ostalih vrijednih rezultata izdvajamo da je Andrija Anić u kategoriji (D) bio peti na 50 prsno, Roko Damiani u (D) šesti na 50 leđno kao i Ana Majsec u (A) šesta na 200 mješovito. Ana je reprezentativka Hrvatske u plivanju s invaliditetom. Najmlađa Lori Šipek Glavač bila je sedma na 100 slobodno u kategoriji (D).Na taj način su još jednom na reprezentativan način predstavili svoju županiju i slogan Bajka na dlanu. Idući vikend mlađi kadeti i kadeti Olimpa nastupaju na poznatom plivačkom natjecanju HPS mini Grand prix Medo u Zagrebu na legendarnom plivalištu Mladosti kod Doma športova.

KRANJ (SLO): U organizaciji plivačkog kluba Triglav iz Kranja 16. siječnja 2016. godine održan je 18. Međunarodni plivački miting „Dr. Fig“ (France Prešeren) na kojem su nastupile Olimpove plivačice Tesa Novak i Mia Hren u pratnji trenerice mag. cin. Maje Bešenić. Jednodnevno natjecanje podijeljeno u tri dijela održano je na malom 25 metarskom bazenu u nazočnosti 233 plivačice i plivača iz Slovenije, Hrvatske i Srbije. Olimpove plivačice osvojile su ukupno 5 medalja, od toga 3 zlatne i 2 srebrne. Tesa Novak bila je zlatna na 100 slobodno, 100 leptir i 100 mješovito i nositeljica drugog najvrednijeg rezultata natjecanja. Mia Hren osvojila je srebrne medalje na 50 slobodno i 50 leđno.