Olimpovci u Varaždinu osvojili 14 medalja

Datum: 07.12.2013

Varaždin: U organizaciji plivačkog kluba Barok, a povodom zaštitnika grada Svetog Nikole, prvi vikend u prosincu svake godine tradicionalno se organizira međunarodno plivačko natjecanje na gradskim bazenima u Varaždinu.  Ovogodišnji treći po redu Sveti Nikola za kadete i mlađe kadete održan je u subotu,  07. 12. 2013. godine. Natjecanje je premijerno uvršteno i u HPS mini Grand Prix Hrvatska. Radi se o jednodnevnom natjecanje koje je ove godine okupilo 241 natjecatelja iz 18 plivačkih klubova iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Natjecatelji su bili podijeljeni u 3 kategorije. Kod plivačica najstarija kategorija (A) bila je rezervirana za 2002. godište, potom (B) za 2003. i na kraju kategorija (C) za 2004. godište. Kod plivača je prva kategorija (A) bila za 2000 godište, druga (B) za 2001. godište i treća (C) za spoj 2002. i 2003. godišta. PK Olimp Terme Tuhelj nastupio je predvođen trenerskim dvojcem Ivicom i Zvonimirom Androićem sa 12 natjecatelja. Miting je proteklo prema planiranom rasporedu disciplina za mini Grand Prix u jutarnjem i popodnevnom dijelu programa. Plivači i plivačice plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj postigli su zapažene rezultate u svojim kategorijama. Osvojeno je 14 odličja, 6 zlatnih, 2 srebrna i 6 brončanih. U najstarijoj kategoriji među plivačima Karlo Iljaš osvojio je zlatno odličje na 800 slobodno, srebrno na 400 mješovito i dva brončana odličja na 100 i 200 prsno. Otplivao je i kadetsku normu za državno prvenstvo. U ukupnom plasmanu za HPS Gradn Prix osvojio je 8. mjesto i 2 boda. Jedini je naš natjecatelj u ukupnom plasmanu uvršten u prvih deset. Nikola Iveković je u (B) kategoriji osvojio 2  brončana odličja u disciplinama 100 i 200 slobodno. U (C) kategoriji Vili Sivec osvojio je broncu na 100 leptir. Među plivačicama je u kategoriji (B), Hana Sivec osvojila zlato na 200 leptir i otplivala kadetsku normu za državno prvenstvo, srebro na 100 leptir i broncu na 200 slobodno. U (C) kategoriji najmlađa Tesa Novak zasjala je sa 4 zlatna odličja u disciplinama 100 prsno, 100 slobodno, 200 mješovito i 400 slobodno. Osvojila je i pehar organizatora za najvredniji rezultat u svojoj kategoriji za disciplinu 400 slobodno kao i kadetsku normu za državno prvenstvo, iako je još mlađi kadet. Svi ostali plivači i plivačice poboljšali su svoja osobna vremena, a bilo je  i puno dobrih rezultata od 4. do 10. mjesta. Trener prof. Ivica Androić zadovoljan je nastupom svojih plivača sa naglaskom da je ovaj plivački miting protekao u jakoj konkurenciji uz odlične plivačke rezultate. I ovaj puta plivački klub Olimp Terme Tuhelj na reprezentativan je način predstavljao svoju Županiju i promovirao  slogan „Bajka na dlanu“, posebno jer je klub prvi puta nastupao u Varaždinu. HPS mini Grand prix Hrvatska novi je projekt Hrvatskog plivačkog saveza za mlađe kategorije plivača sa naglaskom na razvoj aerobne baze mlađih plivača i usavršavanja sve četiri plivačke tehnike. Cilj takvog načina natjecanja je i promoviranje plivanja diljem lijepe naše u gradovima koji do sada nisu imali konkurentno jakih natjecanja i prilika plivačima da odmjere snage i steknu iskustvo u toj jakoj konkurenciji.

Značajniji rezultati u jutarnjem dijelu natjecanja prema kategorijama:

100 slobodno (M):  Nikola Iveković (B) 3., Vili Sivec (C) 4., Karlo Borovčak (C) 16. i Manuel Jurak (C) 17. mjesto.

200 slobodno (Ž):   Lana Halapir (A) 11. i Hana Sivec (B) 3. mjesto.

400 mješovito (M):   Karlo Iljaš (A) 2. mjesto.

100 prsno (Ž): Tesa Novak (C) 1. mjesto.

100 leptir (Ž): Lana Halapir (A) 5. i Hana Sivec (B) 2. mjesto.

200 mješovito (Ž): Tesa Novak (C) 1. mjesto.

400 slobodno (M): Nikola Iveković (B) 10., Vili Sivec (C) 4., Karlo Borovčak (C) 13. i Manuel Jurak (C) 16. mjesto.

200 prsno (M): Karlo Iljaš (A) 3. mjesto.

Zapaženi rezultati u popodnevnom dijelu natjecanja prema kategorijama:

800 slobodno (M): Karlo Iljaš (A) 1. mjesto.

100 slobodno (Ž): Ana Ljubić (A) 16., Lana Halapir (A) 18. i Tesa Novak (C) 1. mjesto.

200 slobodno (M): Nikola Iveković (B) 3., Vili Sivec (C) 5., Karlo Borovčak (C) 10., Dorian Škurina (C) 14., Manuel Jurak (C) 15. i Lovro Futivić (C) 16. mjesto.

100 prsno (M): Karlo Iljaš (A) 3., Lovro Futivić (C) 13. mjesto.

100 leptir (M): Vili Sivec (C) 3., Karlo Borovčak (C) 8. i Dorian Škurina (C) 11. mjesto.

200 leptir (Ž): Lana Halapir (A) 4. i Hana Sivec (B) 1. mjesto.

200 mješovito (M): Nikola Iveković (B) 8. mjesto.

400 slobodno (Ž): Hana Sivec (B) 7. i Tesa Novak (C) 1. mjesto.

Na međunarodnom natjecanju u Varaždinu nastupili su; Karlo Iljaš, Nikola Iveković, Željko Filipović, Karlo Borovčak, Manuel Jurak, Lovro Futivić, Ana Ljubić, Lana Halapir, Vili Sivec, Dorian Škurina, Hana Sivec i Tesa Novak.

Iduće natjecanje već idući vikend je Ekipno C prvenstvo Hrvatske u Koprivnici, 14. i 15. 12. 2013. godine na kojem će nastupiti ponajbolji plivači PK Olimp Terme Tuhelj. Ekipno natjecanje posebno je značajno za PK Olimp Terme Tuhelj zbog namjere prelaska u višu kategoriju.