Olimpovci se iz Sarajeva vratili sa 49 odličja

Datum: 10.02.2014

SARAJEVO: U organizaciji Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo i JP Olimpijski bazen Otoka u Sarajevu je 07., 08. i 09. veljače 2014. godine održan peti po redu FINA licencirani međunarodni miting Sarajevo Aquatics 2014. Natjecanje je održano na 50 metarskom prelijepom bazenu u odličnoj organizaciji i odazivu 340 natjecatelja iz 29 klubova Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Makedonije i Austrije. Plivalo se po olimpijskom programu disciplina u slijedećim dobnim kategorijama; A plivači (2002. i mlađi), plivačice (2004. i mlađe), B plivači ( 2000. i 2001.), plivačice (2002. i 2003.), C plivači (1998. i 1999.), plivačice (2000. i 2001.), D plivači (1996. i 1997.), plivačice (1998. i 1999.), E plivači i plivačice u apsolutnoj kategoriji.

PK Olimp Terme Tuhelj je nastupio sa 17 plivačica i plivača u više dobnih kategorija. Ukupno su osvojili 49 medalja; 20 zlatnih, 19 srebrnih i 10 brončanih.

Prema riječima trenera Ivice Androića koji je na ovom natjecanju vodio i juniorsku reprezentaciju Hrvatske te Zvonimira Androića, Olimpovci su nadmašili prošlogodišnje rezultate prema broju osvojenih medalja i još jednom potvrdili kako se u klubu ozbiljno radi i odlično parira na međunarodnim natjecanjima.

Natjecanje je započelo u petak, 07. 02. 2014. godine popodne sa diciplinama koje je organizator odredio kao direktna finala bez jutarnjih kvalifikacija. Medalje su osvojili; zlato Jana Vranić u svojoj (C) kategroriji i srebro u  apsolutnoj kategoriji na 800 m slobodno, zlato Tesa Novak u (A) također na 800 m slobodno, srebro Nikola Škof u (D) na 400 m mješovito, zlato Vili Sivec u (A) na 1500 m slobodno, zlato Karlo Iljaš u (B) , srebro Ivan Kukolja u apsolutnoj kategoriji, srebro Filip Husnjak u (D) i broncu u apsolutnoj kategoriji,  srebro Tin Bogdanić u (C) i broncu Karlo Borovčak u (A) svi u istoj disciplini na 1500 m slobodno.

Drugog dana natjecanja u subotu tijekom jutarnjih kvalifikacija medalje po kategorijama osvojili su; zlato Filip Husnjak u (D) kategoriji na 400 m slobodno, zlato Jana Vranić u (C) i Tesa Novak u (A) na 200 m slobodno, broncu Nikola Škof u (D) na 200 m leđno, zlato Tesa Novak u (A) na 100 m prsno, srebro Vili Sivec u (A), zlato Karlo Iljaš u (B) i broncu Nikola Škof u (D) na 100 m slobodno, zlato Tesa Novak u (A) na 50 m slobodno i 200 m mješovito, srebro Nikola Škof u (D) na 50 m leđno, srebro Vili Sivec u (A) na 100 m leptir i zlato ponovo Jana Vranić u (C) na 50 m leptir.

Nakon jutarnjeg dijela programa i kvalifikacija, poslijepodnevni dio bio je rezerviran za 20 najbržih plivača u apsolutnoj kategoriji koji su plivali dvije finalne utrke (A i B finale). U A i B finalima nastupili su Olimpovci; Tin Bogdanić, Filip Husnjak, Karlo Iljaš, Ivan Kukolja, Vili Sivec, Nikola Škof, Jana Vranić, Leonarda Filipović, Iva Hršak, Nikolina Juričan, Tesa Novak i Klara Očić. Medalje su osvojili; zlato Jana Vranić na 200 m slobodno i srebro na 50 m leptir, srebro Nikola Škof na 50 m leđno i broncu na 200 m leđno, broncu Ivan Kukolja na 400 m slobodno.

Trećeg dana natjecanja u nedjelju ponovo su se plivale jutarnje kvalifikacije i popodne finalne utrke. U jutarnjim kvalifikacijama medalje po kategorijama osvojili su; zlato Tesa Novak u (A) na 100 m i 400 m slobodno, zlato Jana Vranić u (C) na 100 m leptir i srebro na 400 m slobodno, zlato Vili Sivec u (A) na 50 m leptir, srebro na 200 m leptir i 200 m slobodno, srebro u (D) Nikola Škof na 50 m slobodno i 100 m leđno, zlato Karlo Iljaš u (B) na 200 m slobodno i broncu na 50 m slobodno, srebro Filip Husnjak u (D) na 200 m slobodno i broncu na 50 m slobodno, broncu Leonarda Filipović u (D) na 400 m slobodno i broncu Tin Bogdanić u (C) na 100 m leđno.

U poslijepodnevnom dijelu natjecanja trećeg dana finala su osigurali; Tin Bogdanić, Filip Husnjak, Karlo Iljaš, Ivan Kukolja, Vili Sivec, Nikola Škof, Karlo Borovčak, Željko Filipović, Jurica Obrež, Mislav Hren, Jana Vranić, Leonarda Filipović, Iva Hršak, Nikolina Juričan, Tesa Novak, Marta Vidas i Klara Očić. Medalje su osvojili; zlato Jana Vranić na 400 m slobodno i 100 m leptir, srebro Ivan Kukolja na 200 m slobodno i 200 m leptir i srebro Nikola Škof na 100 m leđno.

Od ostalih plivača na ovome natjecanju koji je dobro plivao i popravio svoja osobna vremena je Lovro Futivić koji je nastupao u kategoriji A kod plivača.

Na ovome natjecanju nastupila je Hrvatska juniorska reprezentacija za koju je nastupila i Olimpova plivačica Jana Vranić.