Olimpovci osvojili 9 medalja na Festivalu plivanja

Datum: 27.04.2016

ZAGREB: Kadetkinje i kadeti Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupili su prošli vikend na međunarodnom trinaestom po redu HPS Mini Grand Prix natjecanju pod nazivom Festival plivanja u Zagrebu. Organizator je bio Plivački klub Dubrava. Dvodnodnevno natjecanje odžano je u subotu, 23. travnja 2016. godine popodne i u nedjelju, 24. travnja 2016. godine u jutro na zatvorenom 50 metarskom bazenu Utrina. Nastupilo je 430 plivačica i plivača iz dvadesetdva ponajbolja hrvatska plivačka kluba i jednog iz Rumunjske. Kategorije natjecatelja bile su određene propozicijama natjecanja prema godištu i sve su zatvorene. Plivači u kategoriji kadeta (A) natjecali su se u 2002. godištu, (B) u 2003.,  (C) u 2004. i  (D) u 2005. godištu. Plivačice, (A) 2004. i (B) 2005. i (C) 2006. godište. Ukupno se plivalo 12 individualnih disciplina u muškoj i 12 u ženskoj konkurenciji. Najuspješniji u svim disciplinama i po kategorijama bili su nagrađeni  medaljama, a plivačica i plivač u svakoj kategoriji s najvećim zbrojem bodova po tablicama Hrvatskog plivačkog saveza postignutim u zbroju dvije discipline (dvije u jutro i dvije popodne) i peharima.  Bodove za Grand prix ostvarilo je 10 najboljih plivača u zbroju rezultata iz svih kategorija plivačica i plivača.Olimpovci su pod stručnim vodstvom trenera prof. Ivice Androića i mag. kin. Maje Bešenić i ovaj puta ostavili odličan dojam. Ukupno je nastupilo 8 plivačica i plivača. Osvojili su 9 medalja, a od toga broja 5 je bilo zlatnih i  1 srebrna i 3 brončane.

Osvajači medalja:

Tesa Novak (A) zlato na 100, 200 i 400 slobodno, te 200 mješovito. To je ujedno i najvredniji zbroj rezultata četiri discipline za što je primila pehar organizatora. Vodeća je plivačica serijala HPS mini Grand prix Hrvatska.

Vili Sivec (B) zlato na 200 leptir i srebro na 800 slobodno. Na 100 slobodno bio je nadomak medalje osvojivši četvrto mjesto, a na 200 mješovito bio je šesti.

Patrik Erceg (D) brončane medalje na 100 leptir, 200 i 400 slobodno. Na 100 slobodno bio je šesti.

Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana vrijedno je spomenuti da je Lovro Futivić u kategoriji (A) bio peti na 200 i šesti na 100 prsno. Manuel Jurak je u kategoriji (A) bio sedmi na 100 prsno i deveti na 400 slobodno. Gašpar Futivić je u   kkkategoriji (D) bio deseti na 100 prsno.

Na ovome natjecanju nastupili su i popravili svoje rezultate: Luka Žmegač (zbog bolesti nažalost nije nastupio u nedjelju), Bruno Ricijaš i Suzana Ćorić (izvan konkurencije). I ovaj puta plivački klub Olimp Terme Tuhelj na reprezentativan je način predstavljao svoju Županiju i promovirao  slogan „Bajka na dlanu“. Slijedeće plivačko natjecanje je početkom svibnja u Splitu pod nazivom  Grdelini sv. Duje.