Olimpovci osvojili 12 medalja na Svetom Kvirinu u Sisku

Datum: 19.05.2014

SISAK: Kadetkinje i kadeti Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupili su prošlu subotu na 5. po redu HPS Mini Grand Prixu, Sveti Kvirin u Sisku. Organizator je bio Plivački klub Sisak Janaf. Jednodnevno natjecanje odžano je u subotu, 17. 05. 2014. godine na zatvorenom 50 metarskom bazenu ŠRC Sisak. Nastupilo je dvjestotinjak plivačica i plivača iz 16 ponajboljih hrvatskih plivačkih klubova. Kategorije natjecatelja određene su propozicijama natjecanja prema godištu. Plivači u kategoriji kadeta (M1) natjecali su se u 2000. godištu, (M2) u 2001. i (M3) u 2002. i  2003. godištu. Plivačice, (F1) 2002. i (F2), 2003. i (F3) 2004. godištu. Ukupno se plivalo 12 individualnih disciplina u muškoj i 12 u ženskoj konkurenciji. Najuspješniji u svim disciplinama i po kategorijama bili su nagrađeni  medaljama, a plivačica i plivač u svakoj kategoriji s najvećim zbrojem bodova po tablicama Hrvatskog plivačkog saveza postignutim u zbroju dvije discipline (jedna u jutro i jedna popodne) i  peharima.  Bodove za Grand prix ostvarilo je 10 najboljih plivača u zbroju rezultata iz svih kategorija plivačica i plivača. Olimpovci su pod stručnim vodstvom trenera prof. Ivice Androića i ovaj puta ostavili odličan dojam. Ukupno je nastupilo 12 plivačica i plivača. Osvojili su 12 medalja, a od toga broja 6 je bilo zlatnih, 3  srebrne i 3 brončane. Nadomak medaljama osvojivši četvrta mjesta bio je 6. Olimpovaca.

Osvajači medalja bili su;

Tesa Novak u kategoriji  (F3) prvo mjesto i zlatne medalje na 100,  200, 400 slobodno i 200 mješovito. U svojoj kategoriji bila je najbolja u zbroju dvije discipline i osvojila pehar organizatora. U ukupnom plasmanu za Mini Grand Prix osvojila je 5 bodova.

Hana Sivec u kategoriji (F2) drugo mjesto i srebrne medalje na 100, 200 leptir i  800 slobodno.

Vili Sivec u kategoriji (M3) prvo mjesto i zlatna medalja na 200 leptir i bronca na 800 slobodno.

Karlo Iljaš u kategoriji (M1) prvo mjesto i zlatna medalja na 800 slobodno.

Lara Lončarić u kategoriji (F1) treće mjesto i brončana medalja na 100 slobodno.

Lana Halapir u kategoriji (F1) treće mjesto i brončana medalja na 200 leptir.

Ostale jako vrijedne rezultate ostvarili su;  Nikola Iveković u kadetima (M2) bio je dva puta četvrti na 200 i 400 slobodno, sedmi na 100 slobodno i deveti na 200 mješovito. Karlo Iljaš u kadetima ali u kategoriji (M1) bio je dva puta četvrti na 100 i 400 slobodno i šesti na 200 mješovito. Vili Sivec je u mlađim kadetima (M3) bio četvrti na 100 leptir i šesti na 100 slobodno. Lara Lončarić je u kadetkinjama (F2) bila četvrta  na 100 prsno i 200 mješovito, te šesta na 400 slobodno.  Hana Sivec je u kadetkinjama (F2) bila sedma na 100 slobodno. Željko Filipović je u kadetima (M2) bio šesti na 200 leđno, sedmi na 100 leđno i 400 slobodno. Lana Halapir je u kadetkinjama (F1) bila šesta na 100 leptir. Magda Slovenec bila je u kadetkinjama (F1) šesta na 100 slobodno i tri puta osma na 100 i 200 leđno, te 200 slobodno. Manuel Jurak u kategoriji mlađih kadeta (M3) bio šesti na 400 slobodno i sedmi na 200 slobodno.  Karlo Borovčak i Lovro Futivić također su nastupili na ovom natjecanju i popravili svoja osobna vremena.

Kao i dosad plivački klub Olimp Terme Tuhelj na reprezentativan je način predstavljao svoju Županiju i promovirao njezin slogan „Bajka na dlanu“. Slijedeće plivačko natjecanje je ponovo u Sisku, ali ovaj puta HPS Grand Prix Hrvatska za starije kategorije plivača.