Olimpovci odlični u Sisku

Datum: 24.11.2013

OLIMPOVCI ODLIČNI U SISKU

Sisak: Plivački klub Olimp Terme Tuhelj predvođen trenerom prof. Ivicom Androićem nastupio je u subotu, 23. 11. 2013. godine sa 18 natjecatelja na regionalnom plivačkom natjecanju u Sisku. Plivalo se II kolo Lige regije 4 u organizaciji plivačkog kluba Sisak Janaf. Natjecanje je održano na 25 metarskom zatvorenom bazenu ŠRC Sisak uz nazočnost plivačkih klubova iz regije koja prema ustroju Hrvatskog plivačkog saveza obuhvaća pored naše i Sisačko-moslavačku, Varaždinsku, Međimursku, Koprivničko-križevačku, Virovitičko-podravsku, Bjelovarsko-bilogorsku, Požeško-slavonsku, Osječko-baranjsku i Vukovarsko-srijemsku županiju. Prostorno je to najveća regija sa velikim brojem plivačkih klubova i plivača što dodatno  pokazuje jačinu ovog natjecanja. Sustavom natjecanja nadmeću se sve dobne kategorije plivača u 8 kola,  po četiri na 25 i 50 metarskim bazenima. Ne dijele se medalje najboljim natjecateljima već se zbrajaju bodovi za ukupni poredak i dosežu norme potrebne za državno prvenstvo.  Natjecatelji su bili podijeljeni u četiri dobne kategorije. U kategoriji A nastuplili su seniori, mlađi seniori i juniori, B mlađi juniori, C kadeti i D mlađi kadeti i početnici.  Natjecanje je održano u dobroj organizaciji i prema unaprijed dogovorenom programu disciplina. To su, 200 metara leđno i slobodno, 100 metara mješovito, prsno i leptir, 400 metara slobodno, te 50 metara slobodno i leđno. Na otvorenju natjecanja u disciplini 200 metara slobodno plivači Olimpa pokazali su primat. Ivan Kukolja je odmah pokazao tko je najbolji u konkurenciji 11 županija i u najstarijoj kategoriji osvojio 1. mjesto s rezultatom 1:57.37. Odlično su plivali i Filip Husnjak osvojivši 4. kao i Nikola Škof 5. mjesto. Lovro Škurina je u B kategoriji zauzeo 6 mjesto. Plivačice se u istoj disciplini pokazale odlično plivanje. Klara Očić bila je 2. s vremenom 2:27.54, a Nikolina Juričan 5., obje u B kategoriji. U idućoj disciplini 200 metara leđno nastupile su samo naše plivačice. U najstarijoj kategoriji Lucija Juričan zauzela je 6., a u B kategoriji Klara Očić 5. i Magda Topić 6 mjesto. Na 100 metara mješovito nadomak najboljima bili su Ivan Kukolja i Lovro Škurina, obojica 4. mjesto, dok je u C kategoriji Nikola Iveković bio odličan 3. sa vremenom 1:21.14. Kod plivačica u istoj disciplini nastavlja se serija četvrtih mjesta. Leonarda Filipović zauzela je 4., Iva Hršak 5., a Dorotea Iveković 6 mjesto. Na 100 metara prsno Nikolina Juričan osvojila je 4. mjesto. U muškoj konkurenciji Nikola Iveković je bio 5. U  Olimpovoj disciplini 100 metara leptir Ivan Kukolja je zauzeo 1. mjesto sa vremenom 1:01.40. Odličan drugi je bio Nikola Škof sa vremenom 1:02.18. U kategoriji B je Lovro Škurina u uzbudljivoj završnici izborio 2. vrijeme i mlađe juniorski limit za državno prvenstvo s vremenom 1:03.81. Za pobjedu je nedostajalo 10 stotinki sekunde. Kod plivačica je u A kategoriji Iva Hršak zauzela 6. mjesto kao i Nikolina Juričan u B kategoriji. U sprinterskoj disciplini na 50 metara slobodno među najstarijima je Nikola Škof zauzeo 6 mjesto. Lovro Škurina je u B kategoriji zauzeo 5., a Nikola Iveković u C kategoriji 4. mjesto. U B kategoriji je Klara Očić ponovo bila među najboljima osvojivši 4 mjesto. Zadnja disciplina natjecanja bila je 50 metara leđno. Nikola Škof je sa 2. mjestom i rezultatom 28.76 sekundi izborio juniorski limit za odlazak na državno prvenstvo. Plivačice su napravile seriju; Laura Ulama je u najstarijoj A kategoriji bila nadomak najboljima osvojivši 4. mjesto, a Lucija Juričan bila je 6. U B kategoriji je zasjala Klara Očić sa 3. mjestom i vremenom 37,46 sekundi, Magda Topić osvojila je 5., a Marta Vidas 6. mjesto. Spomenuti rezultati u ženskoj konkurenciji bili bi još i bolji da su nastupile naše ponajbolje plivačice Jana Vranić i Tena Šuto kojima želimo brz oporavak.

Od ostalih rezultata posebno je izdvojiti masovnost i dobre rezultate naših plivačica u disciplini 200 metara slobodno. Ostvarile su dobre rezultate;  Lucija Juričan bila je 8., Iva Hršak 9., Leonarda Filipović 10. Dorotea Iveković 12., Laura Ulama 13. u A kategoriji, a Marta Vidas 10., Magda Topić 13. i Erika Škurina 15. u B kategoriji. Kod plivača je Mislav Hren bio 15. u B kategoriji, a Nikola Iveković 8. u C kategoriji. U disciplini 100 metara mješovito u najstarijoj kategoriji Filip Husnjak zauzeo je 10., a Filip Basa 12. mjesto. U B kategoriji je Mislav Hren zauzeo 11 mjesto, a vrijedan je rezultat i napredak Željka Filipovića koji je u C kategoriji zauzeo 8 mjesto. Kod plivačica je Erika Škurina u B kategoriji bila 9.  Na 100 metara prsno Leonarda Filipović je u A kategoriji zauzela 8 mjesto. Na 100 metara leptir je Erika Škurina u B kategoriji bila 8., a Mislav Hren u istoj kategoriji 12. U disciplini 50 metara slobodno Lucija Juričan bila je 9. u A kategoriji  kao i Magda Topić u B kategoriji. Trener profesor Ivica Androić bio je zadovoljan sa postignutim rezultatima na natjecanju u Sisku posebno jer su ovi rezultati postignuti iz punog treninga.

Nastupili su, Ivan Kukolja, Filip Husnjak, Nikola Škof, Filip Basa, brat i sestra Lovro i Erika Škurina, Mislav Hren, brat i sestra Nikola i Dorotea Iveković, Klara Očić, Iva Hršak, sestre Lucija i Nikolina Juričan, Laura Ulama, brat i sestra Željko i Leonarda Filipović, Magda Topić i Marta Vidas.

Već idući vikend najmlađi plivači Olimpa Terme Tuhelj nastupaju na poznatom plivačkom natjecanju za najmlađe Sisak mali koje svake godine okuplja veliki broj natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.