Olimpovci odlični u Celju

Datum: 06.04.2016

Celje (SLO): Već tradicionalno u travnju svake godine Plivački kluba Neptun iz Celja  domaćin je jednodnevnog međunarodnog plivačkog natjecanja pod nazivom 21. “Velikonočni miting“, a što u prijevodu znači Uskršnji miting. Ove godine je natjecanje održano u subotu, 02. travnja 2016. godine na 25 metarskom bazenu Golovec. Nastupila su 384 natjecatelja iz Hrvatske, Rusije i domaćina Slovenije. Hrvatsku su predstavljali; Plivački klub Olimp Terme Tuhelj, Gradski plivački klub Međimurje i Plivački klub Primorje Croatia osiguranje iz Rijeke.

Trenerica mag. cin.  Maja Bešenić put Celja povela je 8 plivača i 7 plivačica koji su se natjecali u četiri dobne kategorije.  U kategoriji (A) natjecale su se plivačice 2001. godište i starije, u (B) 2002. i 2003. i (C) 2004. i 2005. i (D) 2006. godište i mlađe. Plivači u (A) bili su 1999. godište i stariji, u (B) 2000. i 2001., (C) 2002. i 2003. i (D) 2004. godište i mlađi.  Plivački klub Olimp Terme Tuhelj osvojio je ukupno 28 medalja, od toga 13 zlatnih,4 srebrne i 11 brončanih. Tesa Novak u kategoriji (D) osvojila je 6 zlata, Karlo Iljaš u (B) 3 zlata, srebro i 2 bronce, Nikola Iveković u (B) zlato, srebro i 2 bronce, Patrik Erceg u (D) zlato i dvije bronce, Mia Hren u (D) zlato, srebro i broncu, Marta Vidas u (A) srebro i broncu, Tin Bogdanić u (A) 2 bronce, Vili Sivec u (C) zlato i Hana Sivec u (C) broncu. Uz osvojene medalje Olimpovci su osvojili i mnogobrojne diplome i plasmane unutar prvih 10. Debitant na natjecanju David Benčić osvojio je odlično osmo mjesto u disciplini 50 prsno. Uz osvajače medalja plivali su; Mauro Šipek Glavač, Andrija Anić, Roko Damiani, Magda Slovenec i Lana Halapir.

Mješovita štafeta 14 godišnjaci i mlađi u sastavu Patrik Erceg, Tesa Novak, Mia Hren i Vili Sivec osvojila je zlatno odličje, a štafeta 13 godišnjaci i stariji u sastavu Karlo Iljaš, Hana Sivec, Marta Vidas i Tin Bogdanić, brončano odličje. Plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj na reprezentativan su način promovirali zagorsko plivanje u Sloveniji i već poznati slogan Bajka na dlanu.