Olimpovci imprsivni na Regionalnom u Sisku sa 197 postolja

Datum: 10.02.2016

SISAK: Plivački klub Olimp Terme Tuhelj nastupio je prošli vikend na zimskom Regionalnom prvenstvu Hrvatske u plivanju za Regiju 4 u Sisku.  Plivačko natjecanje po važnosti odmah ispod državnog prvenstva održano je 06. i 07. veljače na zatvorenom 50 metarskom bazenu Športsko rekreacijskog centra u Sisku. Organizator dvodnevnog natjecanja je Hrvatski plivački savez i PK Sisak Janaf. Nastupilo je 367 plivačica i plivača iz 13 klubova teritorijalno najveće hrvatske regije koji su se natjecali  u sedam dobnih kategorija od početnika do seniora. Nazočili su plivački klubovi, Osijek-Žito, Marsonia iz Slavonskog Broda, Čakovečki plivački klub,  Međimurje iz Čakovca,  Cerine iz Koprivnice,  Đakovo, Varaždinske Toplice, Plivački klub Virovitica, Sisak Janaf, Barok iz Varaždina, Plivački klub Varaždin, Vinkovački plivački klub  i Olimp Terme Tuhelj. Plivalo se 17 individualnih plivačkih disciplina i 4 štafetne utrke. Radi se o jednom od najzahtjevnijih plivačkih natjecanja budući se u kratkom vremenu od dva dana plivaju sve discipline u četiri dijela. PK Olimp Terme Tuhelj pod ravnanjem sportskog direktora profesora Ivice Androića i trenerice mlađih uzrasta mag. cin. Maje Bešenić, nastupio je sa svim plivačima koji treniraju svaki dan, odnosno sa petnaest plivača i dvanaest plivačice. Olimpovci su su se penjali na postolja 113 puta u individualnim disciplinama svih dobnih kategorija i 84 puta u štafetama. Osvojili su 55 zlatnih, 29 srebrnih i 29 brončanih odličja u individualnim disciplinama i 24 zlatna, 48 srebrnih i 12 brončanih odličja u štafetama. Uz već tradicionalno odlične starije plivače svojim odličnim plivanjem pridružili su se i najmlađi. Za Plivački klub Olimp Terme Tuhelj nastupili su; Filip Husnjak, Tin Bogdanić, Karlo Iljaš, Nikola Iveković, Željko Filipović, Lovro Futivić, Manuel Jurak, Vili Sivec, Gašpar Futivić, Luka Žmegač, Bruno Ricijaš, Patrik Erceg, Andrija Anić, Mauro Šipek Glavač, Roko Damiani, Jana Vranić, Marta Vidas, Dora Vlašić, Lana Halapir, Magda Slovenec, Hana Sivec, Lara Lončarić, Tesa Novak, Marija Žnidarec, Nika Horvat, Mia Hren i Lori Šipek Glavač.

Osvajači odličja bili su:

Filip Husnjak (mlađi senior), 6 brončanih medalja.

Karlo Iljaš (mlađi junior), 5 zlatnih, 9 srebrnih i 1 brončana medalja.

Tin Bogdanić (junior) 1 brončana medalja.

Nikola Iveković (mlađi junior), 2 srebrne i jedna brončana medalja.

Lovro Futivić (kadet), 1 srebrna medalja.

Manuel Jurak (kadet), 2 srebrne i 3 brončana medalja.

Vili Sivec (kadet), 2 zlatne, 3 srebrne i 4 brončane medalje.

Luka Žmegač (mlađi kadet), 1 brončana medalja.

Patrik Erceg (mlađi kadet), 2 zlatne, 1 srebrna i 3 brončane medalje.

Mauro Šipek Glavač (početnik), 10 zlatnih, 2 srebrne i 1 brončana medalja.

Gašpar Futivić (mlađi kadet), 1 brončana medalja.

Roko Damiani (početnik), 1 brončana medalja.

Jana Vranić (junior), 13 zlatnih i 2 srebrne medalje.

Hana Sivec (mlađi junior), 2 brončane medalje.

Tesa Novak (kadet), 10 zlatnih i 4 srebrne i 2 brončane medalje.

Mia Hren (početnik), 13 zlatnih, 3 srebrne i 2 brončane medalje.

Od ostalih rezultata vrijedno je spomenuti da su svi plivači popravili svoja osobna vremena, a posebno dobro su plivali najmlađi.

Štafete – osvajači medalja u sastavima:

4 x 200 slobodno (Vili Sivec, Manuel Jurak, Lovro Futivić i Patrik Erceg).

4 x 200 slobodno (Tesa Novak, Lana Halapir, Magda Slovenec i Lara Lončarić).

4 x 50 slobodno (Mauro Šipek Glavač, Roko Damiani, Lori Šipek Glavač i Mia Hren).

4 x 100 slobodno (Nikola Iveković, Manuel Jurak, Željko Filipović i Karlo Iljaš).

4 x 100 slobodno (Tesa Novak, Magda Slovenec, Lara Lončarić i Dora Vlašić).

4 x 100 slobodno (Patrik Erceg, Luka Žmegač, Bruno Ricijaš i Mauro Šipek Glavač).

4 x 100 mješovito (Željko Filipović, Nikola Iveković, Vili Sivec i Karlo Iljaš).

4 x 100 mješovito (Magda Slovenec, Lara Lončarić, Hana Sivec i Tesa Novak).

4 x 100 mješovito (Luka Žmegač, Gašpar Futivić, Mauro Šipek Glavač i Patrik Erceg).