Olimpovci impresivni na Jadran Grand prix-u 2015. u Splitu

Datum: 27.10.2015

Split: Plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj nastupili su prošli vikend na iznimno jakom plivačkom natjecanju pod nazivom Jadran Grand prix. Organizator ovog uspješnog natjecanja koje je ujedno i prva postaja HPS Grand prix Hrvatska je Plivački klub Jadran iz Splita. Natjecanje je održano na 25 metarskom bazenu  Športskog centra Poljud u Splitu, 24. i 25. listopada 2015. godine. Nastupilo je 286 natjecatelja iz 24 plivačka kluba redom iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Bosne i Hercegovine. Olimpovci u najjačem sastavu predvođeni Janom Vranić krenuli su  put Splita  u subotu u jutarnjim satima pod vodstvom renomiranog plivačkog stratega prof. Ivice Androića. Za prvi ovogodišnji Grand prix poznati Johni je poveo plivačice, Janu Vranić, Martu Vidas i Magdu Slovenec, te Filipa Husnjaka, Tina Bogdanića, Karla Iljaša, Nikolu Ivekovića i Željka Filipovića. HPS Grand prix Hrvatska serijal je plivačkih natjecanja sastavljen prema uzoru na FINA Grand prix natjecanja na kojima se plivači i plivačice natječu u šest kola tijekom plivačke sezone 2015./2016.  za ukupnog pobjednika i vrijedne novčane nagrade. Pravo nastupa imaju natjecatelji koji prema klasifikaciji Hrvatskog plivačkog saveza spadaju u kategorije seniora, mlađih seniora, juniora i mlađih juniora.  Svaki natjecatelj ima pravo sudjelovanja u dvije discipline po jednom dijelu programa. Na svakom natjecanju boduju se rezultati prema tablicama Hrvatskog plivačkog saveza, a bodove dobivaju 10 najboljih plivača i plivačica u zbiru dva rezultata iz svakog dana po jedan. Najbolji dobivaju 25 bodova, a deseti po redu 1 bod. Za ukupni plasman vrednuju se bodovi sa četiri  natjecanja. Jadran Grand prix uspješno je završio za Olimpovce koji su se u Zagorje vratili sa 13 medalja od toga 7 zlatnih, 3 srebrne i 3 brončane.

Natjecanje je započelo tradicionalno  u subotu u 14:00 sati. Prvog dana Olimpovci su osvojili šest medalja.

Jana Vranić (A) i (B) 50 slobodno - zlato (26,72)

Jana Vranić (A) 200 slobodno - srebro, (B) zlato (2:04,32)

Karlo Iljaš (C) 100 slobodno - bronca (55,54)

Karlo Iljaš (C) 400 slobodno - srebro (4:14,61)

Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana istakla se Magda Slovenec u (C) sa petim mjestom na 800 slobodno. Šesta mjesta osvojili su Marta Vidas u (B) na 800 slobodno i 200 leđno, Filip Husnjak u (A) na 400 slobodno. Magda Slovenec bila je sedma u (C) na 200 leđno. Željko Filipović u (B) bio je osmi na 400 slobodno i deveti na 100 leđno, Nikola Iveković u (C) također deveti na 100 slobodno. Deseta mjesta zauzeli su Tin Bogdanić u (B) na 100 leđno, Karlo Iljaš u starijoj kategoriji (A) na 400 slobodno i Nikola Iveković u (C) na 200 prsno.

Drugog dana natjecanja Olimpovci su osvojili sedam medalja.

Jana Vranić (A) i (B) 100 slobodno - zlato (57,50)

Jana Vranić (A) 400 slobodno - srebro, (B) zlato (4:20,72)

Karlo Iljaš (C) 1500 slobodno - zlato (16:53,48)

Željko Filipović (C) 1500 slobodno - bronca (19:24,39)

Nikola Iveković (C) 50 slobodno - bronca (26,25)

Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana istakla se Magda Slovenec  sa petim mjestom na 400 slobodno. Šesti je bio Karlo Iljaš na 200 mješovito, sedmi Filip Husnjak na 1500 slobodno, osmi su bili Karlo Iljaš među starijima u (A) kategoriji na 1500 slobodno, Nikola Iveković na 200 slobodno i Tin Bogdanić na 100 leptir. Deveta je bila Marta Vidas u kategoriji (B) na 400 slobodno.

Svi Olimpovci popravili su svoja osobna vremena i još jednom u Splitu na reprezentativan način promovirali svoju županiju i slogan Bajka na dlanu. Natjecanje je poslužilo stručnom stožeru i plivačima  kao provjera trenutnih  mogućnosti i priprema za iduće natjecanje u Zagrebu kada će plivati na međunarodnom plivačkom natjecanju  Miting Mladosti. Najmlađi se pripremaju za 6. Kup Grada Koprivnice koje će se održati, 07. studenoga 2015. godine.