Olimpovci 72 puta na postolju

Olimpovci 72 puta na postolju
Datum: 03.07.2013

 SISAK. Plivački klub Sisak JANAF prošli je vikend već tradicionalno bio domaćin Regionalnog prvenstva Hrvatske, Regije 4 u velikom 50-metarskom bazenu. Prijavljeno je bilo više od 300 plivačica i plivača iz 13 klubova Regije 4: PK Barok (Varaždin), Čakovečki PK , PK Đakovo, PK Međimurje (Čakovec), Vinkovački PK, PK Barutana (Vinkovci),PK Olimp-Terme Tuhelj, PK Osijek-Žito, PK Neptun (Osijek), PK Cerine (Koprivnica), PK Varaždinske Toplice, PK Triton (Sisak), i ekipa domaćina PK Sisak JANAF. Natjecalo se u pet dobnih skupina; mlađi kadeti, kadeti, mlađi juniori, juniori, mlađi seniori/seniori, sve kategorije bile su otvorena, mlađi plivači mogli su se boriti za  diplome, i u starijim kategorijama. Članovi PK Olimp-Terme Tuhelj još jednom su dokazali kako se kvalitetno radi u jedinom zagorskom plivačkom klubu. Put Siska u subotu ujutro krenulo je 32 plivačica i plivača predvođena uspješnim trenerskim dvojcem Ivicom, i Zvonimirom Androić. Njihovi plivači  penjali su se ukupno 72 puta na postolje za dodjelu medalja i diploma (31 puta za 1. mjesto, 21 puta za 2. mjesto, i 20 puta za 3. mjesto). Medalje su odlukom HPS-a dijeljene samo onim najmlađim, mlađim kadetima, i kadetima, ostalim plivačima podijeljene su diplome, a najstarijim plivačima seniorima iščitavana su isplivana vremena.

Iskusnijim plivačima ovo je bilo zadnje natjecanje na kojem su mogli isplivati potrebne norme za predstojeće PH u Zagrebu od 20.-23. srpnja.

Pobrojati sve rezultate dvodnevnog natjecanja na kojem su ukupno plivane 22 plivačke discipline, zahtjevna je misija. Neki od plivača pojavljuju se u više dobnih kategorija što bi zasigurno kod iščitavanja ovog teksta stvorilo konfuziju.  Ovaj puta pobrojat ćemo samo neke.

Prikazane rezultate ostvarili su plivači svaki u svojoj dobnoj kategoriji:

50 slobodno:Jana Vranić 1. mjesto, Tena Šuto 6. mjesto, Klara Očić 8. mjesto, Lara Lončarić 2. mjesto, Tesa Novak 3. mjesto, Hana Sivec 5. mjesto, Goran Koprivnjak 1. mjesto, Nikola Škof 5. mjesto, Nikola Iveković 4. mjesto, Vili Sivec 10. mjesto.

200 leđno; Marta Vidas 8. mjesto, Ivan Kukolja 2. mjesto, Nikola Škof 5. mjesto.

50 prsno: Tena Šuto 2. mjesto, Tesa Novak 1. mjesto, Nikola Iveković 3. mjesto.

200 prsno: Karlo Iljaš 6. mjesto.

400 slobodno: Klara Očić 5. mjesto, Nikolina Juričan 10. mjesto, Magda Slovenec 5. mjesto, Lara Lončarić 3. mjesto, Hana Sivec 2. mjesto, Tesa Novak 5. mjesto, Ivan Kukolja 1. mjesto, Filip Husnjak 2. mjesto, Lovro Škurina 5. mjesto, Karlo Iljaš 10. mjesto, Tin Bogdanić 11. mjesto, Vili Sivec 1. mjesto, Nikola Iveković 2. mjesto.

50 leđno: Nikola Škof 3. mjesto

100 leptir: Jana Vranić 1. mjesto, Hana Sivec 1. mjesto, Lara Lončarić 3. mjesto, Lovro Škurina 1. mjesto, Vili Sivec 1. mjesto.

200 mješovito: Tesa Novak 3. mjesto, Lara Lončarić, 4. mjesto, Hana Sivec 5. mjesto, Goran Koprivnjak, 1. mjesto, Nikola Škof 5. mjesto, Ivan Kukolja 10. mjesto, Lovro Škurina 4. mjesto, Nikola Iveković 4. mjesto, Vili Sivec 6. mjesto.

štafeta,4x200 slobodno: kadetkinje (Magda Slovenec, Hana Sivec, Lara Lončarić, Marta Muraja) 2. mjesto., kadetkinje 2 (Ana Ljubić, Marta Vidas, Magda Topić, Tesa Novak) 3. mjesto, kadeti (Lovro Škurina, Karlo Iljaš, Tin Bogdanić, Nikola Iveković) 2. mjesto.

100 slobodno: Jana Vranić 1. mjesto, Tena Šuto 9. mjesto, Klara Očić 7. mjesto, Magda Slovenec 10. mjesto, Lara Lončarić 2. mjesto, Hana Sivec 3. mjesto, Tesa Novak 5. mjesto, Filip Husnjak 7. mjesto, Nikola Iveković 2. mjesto, Vili Sivec 6. mjesto.

200 leptir: Nikolina Juričan 7. mjesto, Goran Koprivnjak 1. mjesto, Ivan Kukolja 4. mjesto, Lovro Škurina 1. mjesto, Tin Bogdanić 7. mjesto.

100 leđno: Klara Očić 10. mjesto, Lara Lončarić 3. mjesto, Tesa Novak 5. mjesto, Nikola Škof 5. mjesto, Nikola Iveković 5. mjesto, Vili Sivec 10. mjesto.

800 slobodno: Jana Vranić 1. mjesto, Ivan Kukolja 1. mjesto, Filip Husnjak 2. mjesto.

štafeta 4x100 mješovito: kadetkinje (Magda Topić, Tesa Novak, Hana Sivec, Magda Slovenec) 3. mjesto.

50 leptir: Jana Vranić 3. mjesto, Tena Šuto 6. mjesto, Lucija Juričan 10. mjesto, Hana Sivec 2. mjesto, Lara Lončarić 3. mjesto, Tesa Novak 6. mjesto, Nikola Škof 4. mjesto, Vili Sivec 5. mjesto.

200 slobodno: Jana Vranić 1. mjesto, Klara Očić 8. mjesto, Magda Slovenec 8. mjesto, Hana Sivec 9. mjesto, Marta Vidas 10. mjesto, Goran Koprivnjak 1. mjesto, Filip Husnjak 2. mjesto, Lovro Škurina 3. mjesto, Karlo Iljaš 8. mjesto.

100 prsno: Tena Šuto 10. mjesto, Tesa Novak 2. mjesto, Nikola Iveković 6. mjesto.

400 mješovito: Nikolina Juričan 9. mjesto.

štafeta 4x100 slobodno: kadetkinje (Magda Slovenec, Hana Sivec, Lara Lončarić, Marta Vidas) 2. mjesto, kadetkinje 2 (Magda Topić, Marta Muraja, Ana Ljubić, Tesa Novak) 4. mjesto, kadeti (Lovro Škurina, Karlo Iljaš, Tin Bogdanić, Mislav Hren) 5. mjesto, početnici (Vili Sivec, Nikola Iveković, Manuel Jurak, Jakov Bašić) 4. mjesto.

Na ovome natjecanju nastupili su: Iva Hršak (1997), Lucija Juričan (1998), Nikolina Juričan (2000), Ana Ljubić (2002), Lara Lončarić (2003), Ana Majsec (1999), Marta Muraja (2002), Tesa Novak (2004), Klara Očić (2000), Hana Sivec (2003), Magda Slovenec (2002), Tena Šuto (1997),Magda Topić (2001), Laura Ulama (1999), Marta Vidas (2001), Jana Vranić (2000), Filip Basa (1997), Jakov Bašić (2003), Tin Bogdanić (1999), Lovro Futivić (2002), Mislav Hren (1999), Filip Husnjak (1996), Karlo Iljaš (2000), Nikola Iveković (2001), Manuel Jurak (2002), Goran Koprivnjak (1991), Ivan Kukolja (1993), Jurica Obrež (2000),Vili Sivec (2003),Mauro Šipek-Glavač (2006), Nikola Škof (1996),Lovro Škurina (1999)

Većini plivača nakon ovog Regionalnog natjecanja prestaju plivačka natjecanja dok je pred najstarijim plivačima izazov državnog plivačkog natjecanja tijekom ovog mjeseca na otvorenim bazenima „Mladost“ u Zagrebu.