Olimpovci 53 puta na postolju uz dva nova kadetska rekorda

Datum: 25.06.2012

SISAK. Plivački klub Sisak JANAF prošli je vikend već tradicionalno bio domaćin Regionalnog prvenstva Hrvatske, Regije 4 u velikim bazenima. Prijavljeno je bilo više od 300 plivačica i plivača iz 11 klubova Regije 4: PK Barok (Varaždin), Čakovečki plivački klub, PK Đakovo, PK Međimurje (Čakovec), PK Olimp-Terme Tuhelj, PK Osijek-Žito, PK Neptun (Osijek), PK Cerine (Koprivnica), PK Varaždinske Toplice, PK Triton (Sisak) i ekipa domaćina PK Sisak JANAF. Natjecalo se u sedam dobnih skupina; početnici, mlađi kadeti, kadeti, mlađi juniori, juniori, mlađi seniori i seniori, sve kategorije bile su otvorena, što znači kako su oni mlađi plivači mogli osvajati medalje ili diplome i u starijim kategorijama. Članovi PK Olimp-Terme Tuhelj još jednom su dokazali kako se kvalitetno radi u jedinom zagorskom plivačkom klubu. Put Siska u subotu ujutro krenulo je 32 plivačica i plivača predvođena uspješnim trenerskim dvojcem Ivicom i Zvonimirom Androić. Njihovi plivači  penjali su se 53 puta na postolje za dodjelu medalja i diploma. Medalje su odlukom HPS-a dijeljene samo onim najmlađim, početnicima, mlađim kadetima i kadetima, ostalim plivačima podijeljene su diplome, a najstarijim plivačima seniorima iščitavana su isplivana vremena. Iskusnijim plivačima ovo je bilo zadnje natjecanje na kojem su mogli isplivati potrebne norme za predstojeće PH u Rijeci početkom mjeseca srpnja.

Još jedan u nizu odličnih rezultata nastavila je Jana Vranić koja je prvog dana natjecanja srušila svoj dosadašnji kadetski rekord u disciplini 50 slobodno rezultatom 28,61. Drugog dana natjecanja najzahtjevnija plivačka disciplina, 1500 slobodno pružila je svim Olimpovcima, trenerima i  ljubiteljima plivanja pravu poslasticu, rušenje 24 godine (1988. godine) starog kadetskog rekorda kojeg je isplivala Nataša Tomanović=18.39,38, tada članica PK Jadran (Split). Jana Vranić isplivala je novo vrijeme rekorda=18.38,05. Vrijedno je za napomenuti kako je gospođa Tomanović, danas trenerica u PK Cerine (Koprivnica) bila na ovome natjecanju.

Pobrojati sve rezultate dvodnevnog natjecanja na kojem su ukupno plivane 24 plivačke discipline u 7 kategorija, zahtjevna je misija. Neki od plivača pojavljuju se u više dobnih kategorija što bi zasigurno kod iščitavanja stvorilo konfuziju.  Ovaj puta pobrojat ćemo samo neke.

400 slobodno: Ivan Kukolja osvojio je 1. mjesto opća konkurencija, Filip Husnjak u mlađe juniorskoj konkurenciji 1. mjesto, Lovro Škurina 1. mjesto u kadetskoj, a Karlo Iljaš 2. mjesto u mlađim kadetima.

200 mješovito; Goran Koprivnjak, 1. mjesto opća kategorija, Karlo Iljaš, mlađi kadeti 3. mjesto, Lara Lončarić 1. mjesto, Hana Sivec 3. mjesto, obje kategorija početnice, Vili Sivec 2. mjesto u kategoriji početnika.

štafeta,4x200 slobodno, kadetkinje (Jana Vranić, Klara Očić, Nikolina Juričan, Marta Vidas) 3. mjesto, kadeti (Lovro Škurina, Tin Bogdanić, Mislav Hren, Karlo Iljaš), 3. mjesto.

50 prsno: Tena Šuto, juniorke, 2. mjesto.

50 slobodno: Jana Vranić, 1. mjesto, i novi kadetski rekord 28,61, Tena Šuto, juniorke 3. mjesto

100 leptir: Goran Koprivnjak, 1. mjesto opća kategorija, Lovro Škurina, 1. mjesto, kadeti.

štafeta, 4x50 slobodno-mješovita: početnici (Vili Sivec, Lara Lončarić, Hana Sivec, Jakov Bašić) 1. mjesto.

100 slobodno: Goran Koprivnjak, 1. mjesto opća kategorija, Nikola Škof, 2.mjesto kategorija mlađi juniori.

štafeta, 4x100 mješovito:kadetkinje (Klara Očić, Nikolina Juričan, Jana Vranić, Marta Vidas) 3 mjesto, početnice (Hana Sivec, Tesa Novak, Lara Lončarić, Magda Slovenec) 3. mjesto.

200 slobodno: Filip Husnjak, juniori 3. mjesto
200 leptir, Goran Koprivnjak, 1. mjesto opća kategorija
400 mješovito: Lovro Škurina, kadeti 3. mjesto

štafeta, 4x100 slobodno: početnice (Tesa Novak, Hana Sivec, Marta Muraja, Magda Slovenec) 3. mjesto.

1500 slobodno: Jana Vranić novi kadetski rekord=18.38,05 i naravno 1. mjesto.

Do svojih prvih plivačkih medalja na nekom natjecanju, došli su: Marta Muraja, Jakov Bašić i Tesa Novak.

I ostali plivači bili su odlični, svi su popravili svoja osobna vremena, a neki su se okušali i u do sada ne isplivanim disciplinama.

Na ovome natjecanju nastupili su: Goran Koprivnjak, Ivan Kukolja, Filip Husnjak, Nikola Škof, Lovro Škurina, Mislav Hren, Tin Bogdanić, Jurica Obrež, Karlo Iljaš, Nikola Iveković, Željko Filipović, Leon Lončar, Jakov Bašić, Vili Sivec, Tena Šuto, Lucija Juričan, Dorotea Iveković, Laura Ulama, Mia Lež, Ema Vrbanović, Erika Škurina, Jana Vranić, Klara Očić, Nikolina Juričan, Magda Topić, Marta Vidas, Magda Slovenec, Marta Muraja, Hana Sivec, Lara Lončarić, Lana Halapir, Tesa Novak.

Slijedeće natjecanje je PH u Rijeci od 12.-15. srpnja.