Olimpovci 26 puta među tri najbolja- novi rekord Jane Vranić

Olimpovci  26 puta među tri najbolja- novi rekord Jane Vranić
Datum: 14.10.2012

SISAK Prošle je subote u Sisku, u organizaciji domaćina,  PK Sisak Janaf, održano 1. kolo lige Regije 4. u malom, 25-metarskom bazenu. Nastupilo je  200-tinjak plivačica i plivača iz 11 klubova regije; Čakovečki PK, PK Međimurje (Čakovec), PK Osijek-Žito, PK Neptun (Osijek), PK Barok (Varaždin), PK Đakovo, Vinkovački PK, PK Varaždinske Toplice, PK Triton (Sisak), PK Olimp-Terme Tuhelj i domaćin PK Sisak-Janaf. Plivalo se ukupno 8 plivačkih disciplina; 100 slobodno, 100 leđno, 400 slobodno, 50 prsno, 200 mješovito, 200 prsno, 200 leptir, 50 leptir u 4 zatvorene dobne kategorije (kategorija A - seniori, mlađi seniori i juniori, B - mlađi juniori, C – kadeti, D - mlađi kadeti i početnici. Natjecateljima se isplivani rezultati po  kategorijama računaju za plivačku sezonu 2013. Trenerski dvojac, otac i sin Androić za ovo natjecanje odabrali su 32 plivača iz natjecateljske kategorije.

Isplivani rezultati bili su izvanredni. Vidljivi su rezultati ovogodišnjih ranih ljetnih priprema. Nakon samo tri tjedna odmora započeli su vrijedno s treninzima već sredinom mjeseca kolovoza, daleko prije ostalih plivačkih klubova. Mlada Zabočanka Jana Vranić i ovaj puta postavlja novi kadetski rekord, ovaj puta u disciplini 100 slobodno, rezultatom 59,91.

Posebnost ovog natjecanja koje se odvija po novome u četiri kola, je u tome da se za isplivane rezultate ne dijele medalje nego se plivači bore za plivačke limite (odlazak na državno natjecanje), plivačke bodove, te za ukupni poredak klubova Regije 4.

50 prsno: A kategorija; Tena Šuto 2., B kategorija; Dorotea Iveković 4., C kategorija; Magda Slovenec 3., Magda Topić 5., Marta Vidas 11., Lana Halapir 13., Marta Muraja 14., Mislav Hren 6., Jurica Obrež 9.D kategorija ; Tesa Novak 1., Lara Lončarić 2., Nikola Iveković 2., Manuel Jurak 10., Dorian Škurina 17., Željko Filipović 18

400 slobodno: A kategorija; Ivan Kukolja 1., Mihael Vukić 2., Filip Husnjak 9., B kategorija; Filip Basa 13., D kategorija; Vili Sivec 2., Nikola Iveković 3., Karlo Borovčak 11.

200 prsno: A kategorija; Tena Šuto 4., B kategorija; Leonarda Filipović 6., C kategorija; Karlo Iljaš 5., Mislav Hren 8., Jurica Obrež 9.,D kategorija ; Tesa Novak 3.

200 leptir: A kategorija; Ivan Kukolja 1., Mihael Vukić 2., B kategorija; Nikolina Juričan 5., C kategorija; Lovro Škurina 1., Tin Bogdanić 7.

200 mješovito: B kategorija; Erika Škurina 9., C kategorija; Lana Halapir 9., D kategorija; Hana Sivec 1., Nikola Iveković 4., Vili Sivec 5., Karlo Borovčak 9

50 leptir: A kategorija; Mihael Vukić 1., B kategorija; Jana Vranić 1., Nikolina Juričan 6., Klara Očić 7., Erika Škurina 8., Filip Basa 3., C kategorija: Magda Topić 4., Lana Halapir 5., Marta Muraja 6., Marta Vidas 7., Ana Ljubić 8., Magda Slovenec 10., Lovro Škurina 1., Tin Bogdanić 4., Mislav Hren 8., Jurica Obrež 9., D kategorija; Lara Lončarić 1., Hana Sivec 4., Tesa Novak 6., Vili Sivec 1., Nikola Iveković 3., Karlo Borovčak 5., Manuel Jurak 10.

100 leđno: A kategorija; Lucija Juričan 5., B kategorija; Jana Vranić 1., Klara Očić 4., Dorotea Iveković 6., C kategorija; Magda Topić 9., Jurica Obrež 7., D kategorija; Željko Filipović 12., Manuel Jurak 13.

100 slobodno: A kategorija; Tena Šuto 5., Lucija Juričan 8., Filip Husnjak 12.,B kategorija: Jana Vranić 1., Klara Očić 5., Leonarda Filipović 8., Dorotea Iveković 11., Erika Škurina 13., Filip Basa 9.,C kategorija; Magda Slovenec 6., Magda Topić 8., Lovro Škurina 2., Karlo Iljaš 5.,D kategorija; Lara Lončarić 2., Hana Sivec 5., Tesa Novak 6., Vili Sivec 4., Nikola Iveković 5.

Slijedeće natjecanje na plivačkom programu Olimpovaca  je za 14 dana, za one najstarije, seniorsko natjecanje, „Victorija-Primorje“ u Rijeci.