Odlični Olimpovci osvojili 19 medalja u Varaždinu

Datum: 19.12.2016

VARAŽDIN: U organizaciji plivačkog kluba Barok iz Varaždina, a povodom dana Grada, u subotu, 10. prosinca 2016. godine održan je 6. po redu međunarodni plivački miting „Sveti Nikola“. Miting je održan na 25 metarskom gradskom bazenu i boduje se za HPS mini Grand Prix Hrvatska. Nastupilo je rekordnih 411 natjecatelja   iz osamnaest hrvatskih,  tri slovenska, dva bosansko hercegovačka i jednog srpskog plivačkog kluba. Plivački klub Olimp Zabok, pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića nastupio je sa devet natjecatelja. Jednodnevno natjecanje podijeljeno u jutarnji i popodnevni dio bilo je organizirano uzoru na FINA plivačka natjecanja diljem Europe. Olimpovci su i ovaj puta u Varaždinu ostvarili  odličan rezultat. Ukupno je osvojeno 19 medalja, od toga 8 zlatnih, 9 srebrnih i 2 brončane.

Pobjednica mitinga u ženskoj konkurenciji postala je Tesa Novak koja uzgred vodi i u ukupnom plasmanu serijala HPS mini Grand prix Hrvatska sa 75 bodova. Tesa je otplivala i najvredniji rezultat mitinga u ženskoj konkurenciji na 100 slobodno i osvojila zlatne medalje na 100 slobodno i 200 mješovito, te srebrne na 800 slobodno i 200 prsno. Poklonom organizatora nagrađena je i u zbiru dva rezultata.  Četiri zlatne medalju u Zagorje donio je i Mauro Šipek Glavač koji je u (D) kategoriji otplivao najvredniji rezultat na 400 slobodno. Mauro je bio zlatni u svim disciplinama u kojima je i nastupio i to na 100 slobodno, 400 slobodno, 100 leptir i 200 mješovito. Mia Hren je u kategoriji (D)  također osvojila četiri medalje i otplivala najvredniji rezultat mitinga na 400 slobodno. Pobijedila je na 100 i 400 slobodno, druga je bila na 100 prsno i treća na 200 mješovito. Patrik Erceg je u kategoriji (C) bio srebrni na 100 slobodno, 400 slobodno i 200 mješovito, te brončani na 100 leptir. Jana Pavalić je u kategoriji (D) bila tri puta srebrna i to na 100 slobodno, 400 slobodno i 100 leptir. Nadomak medalji bila je ja 200 mješovito osvojivši četvrto mjesto. Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset plasmana odličnim plivanjem istakao se Roko Damiani u (D) kategoriji sa petim plasmanima na 100 slobodno i 100 leđno. Gašpar Futivić u (B) kategoriji bio je sedmi na 100 prsno, Petar Pavalić također u (B) osmi na 200 leđno i Luka Žmegač u (B) deseti na 100 leđno. Iduće natjecanje za najbolje Olimpovce je Ekipno državno prvenstvo idući vikend u Splitu i Zadru. U Splitu se natječu Olimpove plivačice, a u Zadru plivači.