Odlični Olimpovci na mitingu Žabac 2018.

Datum: 08.03.2018

ZAGREB: Plivačice i plivači Olimpa nastupili su u Zagrebu na dvodnevnom međunarodnom Plivačkom mitingu Žabac 2018. Natjecanje je održano na velikom 50 metarskom bazenu Sportskog centra Mladost u organizaciji tamošnjeg Hrvatskog akademskog plivačkog kluba Mladost. Ovogodišnji 11. po redu miting za kadete i mlađe kadete okupio je 406 plivačica i plivača iz 21 hrvatskog, 1 slovenskog  i 1 bosansko hercegovačkog plivačkog kluba. Održan je u tri dijela programa, subotu popodne i nedjelju u jutro i popodne, 3. i 4. ožujka 2018. godine.  Miting je bio ujedno i peta postaja iz serijala HPS mini Grand prix Hrvatska 2017./2018.. Put Zagreba iz redovne trening baze Termi Tuhelj krenulo je 13 natjecatelja Olimpa od toga 7 djevojčica i 6 dječaka. Ukupno u dva dana natjecanja osvojili su 7 medalja od čega 3 srebrne i 4 brončane.

Najviše odličja iz redova Olimpa osvojio je mlađi kadet Mauro Šipek Glavač koji je osvojio  srebrnu medalju na 400 i 800 slobodno i brončane na 100 leptir i 200 mješovito. Mlađa kadetkinja Jana Pavalić bila je dva puta brončana i to na 100 leptir i 400 slobodno. Kadet Patrik Erceg osvojio je srebrnu medalju na 100 leptir. U ukupnom plasmanu za mini Grand prix osvojio je deveto mjesto i dva vrijedna boda. Unutar prvih deset plasirala se mlađa kadetkinja Vanja Bartol koja je bila deveta na 400 slobodno i deseta na 100 slobodno.  Pod stručnim vodstvom prof. Ivice Androića za PK Olimp nastupili su još; Petar Pavalić, Gašpar Futivić, Ivan Bogdanić, Leon Novak, Mihaela Kramarić, Marija Žnidarec,  Gita Vlahek,  Ema Horvat i Lori Šipek Glavač. Popravili su svoja osobna vremena i na reprezentativan način promovirali svoju Krapisko zagorsku županiju, Grad Zabok i Terme Tuhelj. Za Olimpovce nema stanke jer je već idući vikend na redu Ekipno A i B Prvenstvo Hrvatske na kojem nastupaju plivačice Olimpa.