Najmlađi Olimpovci u Rijeci osvojili 15 medalja

Datum: 01.06.2017

RIJEKA: Plivački klub Rijeka bio je organizator međunarodnog plivačkog mitinga pod nazivom 5. Plivački miting Rijeka 08. Natjecanje je održano u subotu, 27. svibnja 2017. godine na zatvorenom olimpijskom bazenu Kantrida uz sudjelovanje tristosedamdesetpet najmlađih plivača iz hrvatskih i slovenskih plivačkih klubova. Prema propozicijama organizatora djevojčice i dječaci natjecali su se u četiri dobne kategorije; (A) 2004. godište, (B) 2005. (C) 2006. i (D) 2007. godište i mlađi. Tri prvoplasirana natjecatelja u svim individualnim disciplinama i kategorijama nagrađeni su medaljama. Najbolji natjecatelji u svim kategorijama iz zbroja tri discipline prema tablicama Hrvatskog plivačkog saveza i poklopnima organizatora. Plivački miting na Kantridi imao je za cilj druženje plivačkih klubova, mladih sportaša, njihovo međusobno upoznavanje i sportsko nadmetanje vršnjaka iz zemlje i inozemstva. Olimpovci predvođeni trenerom mag. cin. Majom  Martinić  put Rijeke krenuli su u subotu u ranim jutarnjim satima, naravno i u pratnji najvjernijih navijača, roditelja. Maja je za ovo natjecanje pozvala 10 dječaka i 5 djevojčica. Pozivnicu za nastup svi odreda opravdali su odličnim plivanjem što samo po sebi govori da su u klubu odlično i stručno radi sa mlađim kategorijama i da se ne treba brinuti za budućnost zagorskog plivanja.

Plivački klub Olimp Zabok osvojio je ukupno 15 individualnih medalja, od toga broja 3 su bile zlatne, 8 srebrnih i 4 brončane. U štafetnoj utrci 4 x 50 slobodno muška ekipa Olimpa u sastavu Patrik Erceg, Ivan Bogdanić, Gašpar Futivić i Mauro Šipek Glavač osvojila je odlično 5 mjesto. U ukupnom plasmanu su Patrik Erceg (B), Mauro Šipek Glavač (C) i Mia Hren (D) osvojili druga mjesta i poklone organizatora. Osvajači medalja za PK Olimp bili su; Mauro Šipek Glavač (5), Patrik Erceg (4) sa limitom za Prvenstvo Hrvatske, Mia Hren (4), Roko Damiani (1) i Vanja Bartol (1). Roku i Vanji ovo su prve međunarodne medalje. Od ostalih vrijednih rezultata unutar prvih deset odlični Ivan Bogdanić plasirao se pet puta. Sve bliže „Top Ten“ plasmanima bili su Leon Novak i Andrija Anić. Boje PK Olimp iz Zaboka na ovom natjecanju branili su još i Noa Benčić, Viktor Ostriž, Toto Šipek Glavač, Gita Vlahek, Lea Piljek i Lori Šipek Glavač. Svi odreda popravili su svoja osobna vremena i na reprezentativan način u Rijeci promovirali Krapinsko zagorsku županiju i grad Zabok.