Najmlađi Olimpovci osvojili 7 medalja u Rijeci

Datum: 01.06.2016

RIJEKA:  Plivački klub Olimp Terme Tuhelj nastupio je  na međunarodnom plivačkom natjecanju 4. Plivački miting Rijeka 08. Uspješni organizator bio je Plivački klub Rijeka, a plivalo se na 50 metarskom olimpijskom zatvorenom bazenu Kantrida. Tradicionalni plivački miting mlađih uzrasta za cilj je imao  druženje plivačkih klubova, mlađih sportaša, njihovo međusobno upoznavanje i sportsko nadmetanje vršnjaka iz zemlje i inozemstva.  Nastupili su natjecatelji iz 11 hrvatskih, 2 slovenska i 2 bosansko hercegovačka plivačka kluba. Prema propozicijama organizatora dječaci i djevojčice natjecali su se prema godištima u tri kategorije;  (A) 2004. , (B) 2005. i (C) 2006. godište i mlađi.  Tri prvoplasirana natjecatelja u svim individualnim disciplinama i kategorijama nagrađeni su medaljama. Svi plivači skupljali su bodove za ukupni plasman plivačkih klubova, a najbolji natjecatelji iz zbira tri discipline prema tablicama Hrvatskog plivačkog saveza bili su nagrađeni i poklonima organizatora.

Plivačice i plivači Plivačkog kluba Olimp Terme Tuhelj osvojili su ukupno 7 odličja, od toga 2 zlatna, 4 srebrna i 1 brončano odličje. U ukupnom plasmanu osvojili su 6. mjesto. Najbolji pojedinac Mauro Šipek Glavač (2006.) bio je najuspješniji među dječacima svog godišta u zbroju 3 discipline  i osvojio 1. mjesto. Bio je zlatni na 50 leptir, srebrni na 100 slobodno i brončani na 50 prsno.  Trećeplasirani među dječacima u (2005.) godištu bio je Patrik Erceg koji je bio zlatni na 100 leptir, srebrni na 200 mješovito, 100 slobodno i 100 prsno. Od ostalih vrijednih rezultata i plasmana unutar prvih deset spomenimo da je Mia Hren plivajući sa godinu dana starijim djevojčicama kategorije (C) bila nadomak medalje osvojivši četvrto mjesto na 100 slobodno, a na 50 leptir je bila peta. Jana Pavalić je u konkurenciji sa starijim djevojčicama bila deseta na 100 slobodno. Petar Pavalić bio je također deseti na 100 prsno. Blizu top 10 bio je i sve brži Roko Damiani. Olimpova štafeta u disciplini 6 x 50 slobodno u sastavu, Patrik Erceg, Petar Pavalić, Marija Žnidarec, Jana Pavalić, Mia Hren i Mauro Šipek Glavač zauzela je 10 mjesto.  U pratnji mag. cin. Maje Bešenić za Plivački klub Olimp Terme Tuhelj nastupili su još i Lori Šipek Glavač,  Viktor Ostriž  i Toto Šipek Glavač. Svi Olimpovci popravili su svoja osobna vremena i na reprezentativan način promovirali Zagorje i slogan Bajka na dlanu.